Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SOS segítség kellene! 31. -én...

SOS segítség kellene! 31. -én lejár a fizetési határidőm! Elvan fogadva a hitelkérelmem a Fundamentánál és a CSOK az OTO-nél de mindegyik utoljára akar utalni és így egymásra várnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!!!SOS segítség kellene nekem!Olyan helyzetbe kerültem,hogy hitelt igényeltem a Fundamentától(elfogadták) és CSOK-ot az OTP-től(elfogadták).31.-én lejár a fizetési határidőm és most bejelentette az OTP(1.5 hónap után),hogy rosszul van megírva a folyósítási sorrend a szerződésünkön.Jelenlegi sorrend:1önerő 2,otp(CSOK) 3,Fundamenta.Közölték,hogy jogszabály írja elő,hogy a OTP(CSOK) lehet az utolsó utaló.Itt jön a csavar...hogy a Fundamenta is az utolsó utaló akar lenni. Az OTP nem fogadja el a hitelígérményt sem!Tehát minden el van fogadva alá van írva,de mind a 2 hitelintézet a másikra vár.Így Én pedig félek attól,hogy kicsúszok az ünnepek miatt a fizetési határidőből.Ki most itt a hunyó?Mit tegyek?Kihez forduljak?(A hitelügyintézőm és az OTP fiókvezető sem tud semmit csak annyit mondanak,hogy a központ azt mondja mind a két félnek,hogy utolsó utalók akarnak lenni)Tud valaki erre valamilyen jogszabályt??

2015. dec. 8. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jogszabályt nem tudok, de azt igen, hogy az otp előszeretettel gennyesledik azokkal, akik a legnagyobb piaci versenytársuktól veszik fel a hitelt és nem tőlük. Egyébként baromi egyszerű; ha az otp hivatkozik ilyen jogszabályra, akkor mutassa meg! Ha van, azt a Fundamenta sem hagyhatja figyelmen kívül. De az a gyanúm, hogy nincs ilyen.
2015. dec. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

Milyen jogszabályt mutasson az OTP?

Megteheti, hogy a legvégén utal csak, mindig így jár el.

Amikor nincs CSOK akkor is így csinálja, mert ő így érzi magát biztosítva.

Ehhez minden joga meg van.


Hogy a CSOK esetében van-e ilyen jogszabály nem tudom. De mivel anélkül is dönthet így, maximum az a kérdés, hogy magától dönthet így vagy egy jogszabály miatt csak így csinálhatja.


Az ügyvéded segítségét igénybe kellene venned.


Egyébként én úgy gondolom, a Fundamentának kellene előbb utalnia. Az OTP nem fog.

2015. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A CSOK lesz az utolsó vételárrész, a Fundamneta fog előbb utalni ügyvédi letétbe. A Fundamenta nem "vár" ilyenkor semmire, mivel még a jelzálogbejegyzés sem kell, hanem letétbe fizet.
2015. dec. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Megoldódni látszik az ügy :) Ügyvédi letétbe fog menni a pénz!Csak azt nem értem,hogy ezt miért nem tudta senki???Nem hinném,hogy ez egyedi eset!!!!Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat
2015. dec. 10. 19:38
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Második! Mondjuk azt a jogszabályt jogszabályt, amelyre hivatkozva megtagadta az utalást.
2015. dec. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Próbáld meg értelmezni amit írtam!

Elég szomorú, ha nem megy.


A hitelező bank amúgy is megteheti, hogy utolsóként utal. Minden ingatlanhitelnél, nem csak CSOK esetében.

Hogy erre jogszabály kötelezi-e a CSOK miatt avagy sem mindegy, mivel magától is így csinálná.


Milyen jogszabályról beszélsz akkor?


A bank dönti el, hogy ad-e valakinek hitelt és milyen feltételekkel. Ha az ügyfélnek így nem jó, nem hitelez és kész.



És még az ilyenek hiszik okosnak magukat...

2015. dec. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Személyeskedés helyett akár oda is figyelhettél volna. A kérdezőnek egy jogszabályra hivatkozva tagadták meg az utalást. Értem?

A többi talan már menni fog.

2015. dec. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem beszélve arról, hogy a sztoriban a Fundamenta is egy hitelező, ha nem figyeltél volna. A többi talán már innen is menni fog...
2015. dec. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%

12-11 08:37 vagyok.

Csak most léptem be ide.


Ha ismereteid nincsenek, legalább nagyképűséggel pótolod, ugye?


Ezt "a többi talán már menni fog" szöveget nem biztos, hogy neked kellene írnod.

Egyáltalán hogy jössz ehhez?


A Fundamenta is hitelező. Az, igen, de ha kicsit lennének ismereteid a témában, akkor tudnád, hogy miért az OTP utal utoljára. Nem fogom elmagyarázni, utána tudsz nézni.

És még az ilyen akar kioktatni?


És milyen odafigyelésről zagyválsz?

Nem jogszabályi előírás miatt utal a végén a bank, ahogy mondtam már korábban is.


A privát üzenetben ezért zaklatni pedig téged minősít.

2015. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Hát betojok! Tedd már meg önmagadért, hogy elolvasod azt a szájbavert kérdést, mielőtt kinyitod a szád! Koncentrálj erősen a 3. Sorszámúra! Ott van benne leírva szép magyar szavakkal, hogy az otp hivatkozott egy jogszabályra!

Kevesebb önérzet, több odafigyelés és megspóroltál volna egy sor szájtépés, plusz egy nevetségessé válást szakértőkém!

Ja, egyetlen darab privát üzenetet zaklatásnak minősíteni elég röhejes. És azt is megúsztad volna, ha figyelmesebb vagy és nem személyeskedsz.

2015. dec. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!