Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta kölcsönnel kapcsola...

Csámpás Rozalinda kérdése:

Fundamenta kölcsönnel kapcsolatatban valaki? Több kérdésem van!

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek! A következőkben kérném a segítséget: A Fundamentánál 2 hozamleső számlánk van. Úgy volt hogy nem kell majd a kölcsön de úgy tűnik meggondoltuk magunkat. Kérdéseim a következők:

1. Ha az egyikre ami (623-as kódú) felvesszük a kölcsönt, a másikat ha lejárt (621-es saját megtakarítást) be lehet-e forgatni a 623-as törlesztésébe?

2. Amennyiben igen, módosul a futamidő és a törlesztőrészlet?

3. Olvastam 2 hitel összevonásáról is de ezt nem igazán értem esetleg ha valaki röviden a lényeget le tudná írni az jó lenne.

4. Ha a következő állami támogatás jóváírása jövő nyár lenne, időarányosan hozzáírják vagy bukta?

5. Jól értelmeztem hogy amíg a kölcsönt nem utalják ki fizetnem kell a havi díjat ám miután megtörtént csak a törlesztőrészletet kell fizetni?


Nagyon köszönöm előre is annak aki veszi a fáradságot és válaszol!



2015. dec. 10. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, be lehet forgatni. A havi törlesztőrészlet nem változik, a futamidő lesz rövidebb.

Mit értesz hitel összevonás alatt?

A számlák összevonhatók, de ha Mindkét szerződés álltám jogosult, akkor felesleges.

A negyedik kérdésed sem világos. Álltám a kiutalásig jár, ha a jövő nyár túlmegy az eredeti futamidőn, akkor szerződésmódosítással hosszabbíthatsz.

2015. dec. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó lemaradt: Fizetheted folyósításig a megtakarítást, de nem kötelező. Viszont érdemes, mert annyival kevesebb kölcsönt kell felvenned. Jó, nem jelentős összeg, hiszen ha maximumot fizetsz, akkor is 60 ezerről beszélünk a kiutalási idő alatt. Ezt te döntsd el!
2015. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Üdv! Nagyon köszönöm a válaszokat! Igazad van, rosszul írtam, nem hitel összevonásról hanem a szerződés összevonásáról, ami az Ászf 10. paragrafusa azzal kapcsolatban érdekelt volna hogy emberi nyelven mit takar mert egy mukkot sem értek belőle.

A 4. kérdésnél meg arra akartam kilyukadni, hogy ha kölcsönt kérek akkor automatikusan elveszik az állami támogatás vagy amíg fizetem a havi 20-at a kölcsön mellett, addig az jár vagy esetleg nincs is a 2 összefüggésben?

2015. dec. 12. 15:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerződések összevonásakpr gyakorlatilag a két szerződésből csinálsz egyet. Vannak olyan esetek, amikor ez lehet jó döntés, de alapvetően ez mégiscsak egy megalkuvás, ha másért nem is, azért mindenképp, mert így csak egy szerződés után kapnál állami támogatást. Az ugyanis 30%, de legfeljebb évi 72.000 ft évente. Ha optimális összegű mindkét számla, az összevonás után is csak évi 72 ezer ft állami támogatásra jogosult, nem lesz belőle 144.000

Összevonni főként olyankor szoktak, ha pl az egyik szerződés valamiért nem lenne jogosult állami támogatásra (bár ez az elején ki szokott derülni), vagy ha megváltozik a család anyagi helyzete és a korábbi két számlát már nem tudják bevállalni. Ilyenkor a régebb óta ketyegő (vagy egyszerre nyitott számlák esetén a magasabb egyenlegű) marad meg, a másikon felhalmozott összeget pedig hozzáírják betéti kamattal, de álltám nélkül, hiszen az csak a megmaradó számlára jár. Ez amolyan "egyenlegjavító intézkedés".

A kölcsönt két módon tudod igényelni: Vagy a lakáskölcsönt a választott megtakarítási időszak végén, ami lehet 4-10 év, vagy az ún. áthidaló kölcsönt, ami a megtakarítás vége előtt már igényelhető.

Ha a klasszikus kölcsönre gondolsz, ott a megtakarítási időszak a kiutalással véget ér, tehát oda már nem tudsz fizetni megtakarítást, az álltám pedig értelemszerűen csak a kiutalásig jár a megtakarításra. Új számlát viszont nyithatsz, hiszen a kiutalástól kezdve felszabadul az adószámod.

Ha áthidaló kölcsönre gondolsz, ott meg nem opció a megtakarítás fizetése, hanem kötelezettség, hiszen ebben az esetben előre kéred azt a pénzt is (nagyon leegyszerűsítve) amit még be sem fizettél. Ilyenkor is a teljes szerződéses összeget veszed fel, de a megtakarítási időszak ugyanúgy számolódik. Ebben az időszakban a kölcsön időarányos kamatát fizeted, plusz a megtakarítást, majd a megtak. időszak végétől áll be a klasszikus tőke plusz kamat kombó.

Huh... remélem követhető voltam.

2015. dec. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm neked a választ és hogy időt szakítottál rá, hogy leírd. Sokkal jobban megértettem így, teljesen világos most már! Boldog Karácsonyt és Kellemes Ünnepeket!
2015. dec. 14. 13:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülök, ha segítettem. Boldog Karácsonyt!
2015. dec. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!