Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nevemre szóló határidős...

Ha nevemre szóló határidős hivatalos banki papírt más vette át és határidőn túl adja át nekem, az átvételnek számít?

Figyelt kérdés
A bank adna nekem határidő hosszabbítást?
2015. dec. 19. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
A kuldemenyt atvettek. Hogy ki volt, es miert nem adta at neked idoben, az a bankot a legkevesbe sem erdekli.
2015. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az átvétel ideje az, amikor xy átvette a Te nevedben. A bankot nem igazán érdekli, hogy Te vetted át vagy más vette át a Te nevedben. Ennek ellenére megpróbálhatsz beszélni a bankkal - hátha...
2015. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem mindegy. Ugyanis a volt címemre küldték, már nem is ott lakom.
2015. dec. 19. 12:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Es, a banknal bejelentetted, hogy uj cimed van? Aki atvette, egyaltalan jogosult atvenni?
2015. dec. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ok, csak ha nem fogadod el a válaszunkat, akkor mi a szarnak kérdezel? Akkor menj a saját fejed után! (aztán majd csodálkozol...)

(első vagyok és azt hiszem, normálisan válaszoltam, de minek?)

2015. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy be lett jelentve.

Utolsó: szerinted mindegy hogy egy rokon vagy te veszed a leveledet?

2015. dec. 19. 14:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Abszolút nem mindegy. De azt neked kell bebizonyítanod, hogy nem te vetted át, és lehet, hogy ez nehéz lesz. Még akkor is kézbesítési vélelem áll be, ha nem veszed át a levelet. Hát gondolhatod, hogy ha régi címre küldik, akkor ez is bőven megtörténhetett volna. És ilyenkor is neked kell valamit felmutatni, hogy mondjuk a bíróságon elfogadják.
2015. dec. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na azért, ha nem veszem át, annak nyoma van a Postán. Mint ahogy annak is, aki helyettem átvette. Meg aki átadta neki meghatalmazás nélkül. A banknak már azóta írtunk levelet, az átvétel is ki lesz nyomozva.
2015. dec. 19. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!