Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet anoním módon bankszámlát...

Lehet anoním módon bankszámlát nyitni?

Figyelt kérdés

2015. dec. 19. 11:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. dec. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
dehogy lehet. remélem csak vicc volt a kérdés.
2015. dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Külföldön vannak prepaid-es bankkártyák, de nálunk nincsenek. Érthető okokból, simán lehetne így alvilági pénzeket mozgatni.
2015. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Régen Svájcban lehetett, de már ott is megszüntették.
2015. dec. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
mi az a prepaid
2015. dec. 19. 15:47
 6/15 anonim ***** válasza:
Svájcban most is van OK kártya, nem tudom neked mire kell. Csakis vásárlásra lehet használni, én repjegyeket szoktam arról venni. De itthon is van VIABUY kártya, viszont ahhoz kérnek lakcímkártyát, személyit, de egy csövessel el tudod intézni.
2015. dec. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Amiket írtok neki, az nem elektronikus pénztárca? Nem tudom, de gyanítom, hogy igen.


Teljesen kizárt az anonim bankszámla. Banktechnikailag is lehetetlen. Hogyan azonosít a bank befizetőt, pénzt felvevőt? Valami becenevet használnál? Vagy azt mondod, én vagyok 55, s felvennék 100 ezer forintot a számlámról. És mástól nem is kapnál rá zsetont?


A másik - amit már írtak - a fekete gazdaság.

Ma, ha bemegyek a bankba, hogy csókolom, a saját bankszámlámra, a saját pici zsebecskémből befizetnék 5 forintot, akkor is kérik a személyit. Nincs alsó határ. Ha lenne 50 filléres, akkor annak becsengetése esetén is igazolnod kellene magad.

2015. dec. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igazából egy Visa Electron bankártya kéne, amihez nincsen cím és ilyesmi rendelve
2015. dec. 20. 00:24
 9/15 anonim ***** válasza:
Pénzmosás elleni törvény miatt nem tudsz bankszámlát nyitni név nélkül, azonosítás nélkül.
2015. dec. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

De mire kell? Én tudok neked hozni, 40frankba kerül és max 2500 frankot lehet ra felrakni, az teljesen anonim. Vásárolni tudsz vele, én repjegyet szoktam. Utalni nem tudsz vele, de vásárolni, boltban fizetni igen. OK kartya a neve. [link]


Biztos van máshol is, de én ezt ismerem.

2015. dec. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!