Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért jó egyben, készpénzben...

Miért jó egyben, készpénzben felvenni a fizetést?

Figyelt kérdés

A nagyon egyszerű emberek között még mindig tartja magát az a szokás, hogy amint megérkezik a fizetésük, azonnal rohannak a közeli ATM-hez és egyben felveszik az egészet.

MIÉRT?!

Tényleg nem értem:

- ha már fenntart valaki egy bankszámlát, fizeti a költségeket, akkor miért nem használja ki a szolgáltatásokat, amik járnak mellé?


- miért jó kígyózó sorban állni a postán, amikor ugyanazt elektronikusan otthonról megcsinálhatná?


- miért jó otthon tartani az összes pénzt és rettegni, hogy betörnek és elviszik az egészet?


Ok, bankellenes hangulat van, de annyira nem lehet hülye valaki, hogy ne lássa, hogy ezzel saját magát szopatja és nem a bankot. Persze, a korlátoltság is egy magyarázat erre, de nincs valami kézenfekvőbb ok?



2015. dec. 28. 21:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy fűnek-fának tartozik és vissza kell adnia.
2015. dec. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Honnan tudod, hogy a teljes fizetésüket veszik fel? Ott állsz mögöttük az automatánál, és lesed őket?
2015. dec. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%
Cégek és üzletek bankok kihelyezhetik a meglévő pénzeket hiteleket adhatnak ki azért ami nem az övék . A tudatosabb részük ezért is tesz így .
2015. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

"Cégek és üzletek bankok kihelyezhetik a meglévő pénzeket hiteleket adhatnak ki azért ami nem az övék ."


Ez a bankrendszer alapja, ezert is ad neked a bank cserebe kamatot.

2015. dec. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Én is valami ilyesmire tippeltem többek között, mint amit a 3-as válaszadó írt, hogy ezek az emberek még mindig ott tartanak szellemileg, hogy "az én pénzemet csak ne használja a bank".


Érdekes, hitelfelvételkor senkit sem zavar, hogy más pénzét kihelyezi a pénzintézet...

2015. dec. 28. 22:01
 6/17 anonim ***** válasza:
63%

Mert bármikor inkasszozhatja a végrehajtó. Szívesen rajta hagynám a számlámon de sajnos nem tehetem.

(Az okoskodás meg felesleges hogy a tartozast ki kell fizetni stb).

2015. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
Azért, hogy te, aki ugyan olyan buta rosszindulatú sutyerák vagy, döngethesd a melled, hogy milyen magas szinten van a pénzügyi kultúrád. Bezzeg a rohadt prolik meg...
2015. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Apukám is ilyen felveszi egyben, hó elején. Postára mondjuk nem jár, a csekkek az én számlámról mennek csoportos beszedéssel. Nem tudom pontosan, olyan 95 körül keres. Ebből megtankolja a kocsit, meg elmegy nagybevásárolni, és kb egy 40-45 el is ment. Marad mondjuk 50, ezt magánál hordja, és így jár-kel. Nem igazán értem én se. Ő azt mondja, azért, mert utál kártyával fizetni, mert macerás, sokkal egyszerűbb odaadni a kp-t, meg így látja egyben, hogy mennyi van még, nincs az, hogy költ, és nem "érzi", plusz nem is akar kéthetente az automatához szaladgálni. Viszont nem is marad meg annyi hónap végén, ami miatt rettegnie kellene :) Ha vmilyen oknál fogva kicsit több összegyűlik, azt ő is elviszi vmilyen bankba/takszövbe. Habár nem is... nemrégiben tartott otthon nagyobb összegben kp-t, és ott nagyon egyszerű volt az indoklás: ahhoz, hogy betegye a bankba, és ne csak simán a számlájára, hanem megtakarításba (ami picit kamatozik is, de legalábbis nem lesz mínusz a vége a kamatadó miatt), ahhoz be kell menni a bankfiókba, ami nálunk (vidék) 7:30-16:00ig van nyitva, ő pedig 7-16ig dolgozik. Emiatt nem vett ki szabit, jó helyen volt az a pénz otthon is, egyáltalán nem aggódott, hogy betörnek.

Ilyesmi indokok. Te is írtad, egyszerű emberek, szeretik az egyszerű megoldásokat, készpénzzel pedig mindig mindenhol lehet fizetni.

2015. dec. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

7-es válaszadó: nem értem ezt a rosszindulatot. Sehol nem írtam prolit, EGYSZERŰ EMBEREKET írtam, ami alatt a kispénzű, a pénzügyi világban valóban nem túl jártas, alacsony jövedelemből gazdálkodókat értettem. Ha szerinted az ilyen emberek mind prolik, akkor Te vagy a buta sutyerák - már bocs.


8-as: köszi, ez például tetszett. Valóban, az idősebb generáció számára a pénz az, amit meg lehet fogni. Nagymamám pont ugyanilyen. :-)

2015. dec. 28. 22:14
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

"Ok, bankellenes hangulat van, de annyira nem lehet hülye valaki, hogy ne lássa, hogy ezzel saját magát szopatja és nem a bankot. Persze, a korlátoltság is egy magyarázat erre, de nincs valami kézenfekvőbb ok?"


Szerintem annyira nem hülyék és korlátoltak, ahogy te ezt beállítod a tudatlanságodnak betudhatóan:

1. a banki kamat évente 0,030% Erste :)

2. max. 150 000Ft-ot lehet felvenni havonta költségek nélkül, amúgy pedig 100 000-enként 1200Ft a felvétel díj

3. felveszik a pénzüket, így betudják tenni kincstárjegyre, aminek 2,5% a kamata és nincsen pénzfelvételi díja sem

2015. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!