Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen következménye van egy...

Milyen következménye van egy öngyilkosságnak?

Figyelt kérdés
például felvett hitelek, egyetem ösztöndíjai, egyéb olyan dolgok amik érinthetik a hozzátartozókat?

2016. jan. 8. 00:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
A halál a következmény. Az említett dolgok szempontjából az elhalálozás oka és módja lényegtelen. Egy halotti anyakönyvi kivonatban nincs benne a halálok. Tehát a bank, egyetem, stb. nem fog értesülni a halál módozatáról. Ha az általános következmények érdekelnek, akkor ne hegyezd ki a kérdést az öngyilkosságra.
2016. jan. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor csak halál esetén mikre lehet számítani? Ami megterhelő lehet a családnak, azon kivül hogy elveszettek egy személyt?
2016. jan. 8. 00:54
 3/16 anonim válasza:
35%
Megöröklik a hitelt.
2016. jan. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

Ha pl. egy csaladi hazon van a hitel, es a hitelt felvevo meghal (mindegy, hogyan), akkor az orokosok a hitelt is oroklik.

Vagy lemondhatnak az oroksegrol, de akkor a banke a haz is (ergo hajlektalanna valik, aki benne lakik)

Az ongyilkossaggal nem oldodik meg semmilyen problema, csak egy menekulesi utvonal a gyengeknek. Attol meg a hitelek megmaradnak a csalad nyakan (plusz a temetesi koltsegekkel megnagyobb bajt csinalsz nekik)

2016. jan. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
Ha van hiteled, az megöröklődik. Ha van biztosítás kötve mellé, ami fizet a halálod esetén, akkor sincsenek kisegítve az örökösök, ugyanis a biztosítások öngyilkosság esetén nem fizetnek. Ösztöndíjat nem tudom, hogy miben érintené, annyi, hogy a továbbiakban nem folyósítják. A hátramaradottak igazából rosszabb helyzetbe kerülnek mint előtt, mert a hiteleket megöröklik, ha csak nem lemondanak a teljes örökségről, de akkor pl. a hitellel terhelt ingatlanról is le kell mondani. Ha meg van adóstárs, akkor az ő nyakába szakad a törlesztés. A te bevételi forrásod kiesik a kasszából. De a temetésedet fizethetik. Úgyhogy az öngyilkossággal semmit nem oldanál meg, csak bajt okoznál.
2016. jan. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Remélem csak elméleti jellegű a kérdés: [link]
2016. jan. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha ez a kérdés érdekel, akkor törődsz a családoddal, gondolom, mert jó a viszony. Akkor rohadtul nem értem, hogy ha a családod ott van, számíthatsz rájuk, miért dobnád el az életedet. Ha elvesztetted a munkád, majd lesz másik, ha elhagyott a párod, bőven lehet még másik, ha bármi érzelmi problémád van, léteznek pszichológusok, pszichiáterek, ha voltál olyan okos, hogy szarba keveredtél, legyél olyan okos is, hogy kimássz belőle.


És ezt ne kedves, segítőkész hangsúllyal olvasd, nem úgy írtam. Hanem felháborodva, utálattal, mert nem bírom a gyáva embereket. Az öngyilkosság pedig az ő módszerük.

2016. jan. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
Az öngyilkosság után nyomoz a rendőrség nem e gyilkosság. Megrángatják a szomszédot a családot még olyan embereket is megtalálnak akikről azt sem tudod hogy él. A búcsúlevél búcsúvideó semmit nem ér, minden javad a jogos örökösre száll még ha a javad adósság is azt is a legközelebbi hozzátartozó örökli. Akár egy 1 éves gyerek is örökölhet 300 milliós adósságot. Egyes esetekben köteles elfogadni. Ennyit tudtam segíteni.
2016. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Az öngyilkosság nem megoldás.


Törekedj a megoldásra.


Mert azzal a családod is egy életre megnyomorítod.

Akkor meg már inkább fizessem döcögősen a hitelt,minthogy anyám belehalljon a fájdalomba!

2016. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%
Öngyilkosságnál egyvalamire oda kell figyelned: havelcseszed, mindenki röhögni fog, milyen béna vagy, ezt sem tudod rendesen megcsinálni.
2016. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!