Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hamarosan házat szeretnék...

Hamarosan házat szeretnék venni lakáshitelre, milyen feltételeknek kell teljesülni-e, hogy hitelt kapjunk?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, féléve dolgozom egy cégnél (határozatlan munkaviszonyban), párommal lakok több mint két éve egy albérletbe, nettó 250-et keresek, párom nettó 100-at. Egyetemi éveim alatt sajnos nem tudtam félre tenni, így megspórolt pénzünk jelenleg nagyon maximum fél millió Ft.

Kb. 20 millióFt értékű használt házat szeretnénk venni, egy kis városban.

Lakáskasszát mindketten nyitottunk kb. 3-4 hónapja (20ezer Ft-osat).


A 20%-os önerő minden banknál fix, vagy a jövedelem alapján kevesebb is lehet?



2016. jan. 10. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb választ a bankban kapod meg. Én csak azt tudom leírni, hogy amikor mi voltunk bent a bankban szintén lakásvásárlási hitel miatt akkor ott közölték, hogy a vidéki ingatlan estelében 30%, budapesti ingatlan esetén 20% önerőt kérnek. A fizetésről ekkor még szó sem volt, ugyanis ez a kettő nem függ össze.
2016. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Fél éve dolgozol, havi nettó 250e-ért, és csak 500e megtakarításod van? Hova ment el, a maradék 1 milla amit kerestél?
2016. jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Albérletet fizetni kell, nem rég vettem egy gépjárművet, azt tankolni kell. Ennivalót venni kell.
2016. jan. 10. 20:06
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez így nem fog menni, mert a 20% önerő - vagy a plusz ingatlan fedezet - alapfeltétel, mivel törvény szabályozza az ingatlan terhelhetőségi limitet, de egyébként is rossz döntésnek tartanék egy ekkora hitelt egy fiatal párnak, még a felét is sokallom.
2016. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd, hogy miért gondolod rossz ötletnek?

Baj, hogy családot szeretnénk és ahhoz egy normális keretes házat szeretnénk venni?

Sajnos észak-nyugat Magyarországon elég magasak az ingatlan árak. Egy alföldi ház árához képest itt a dupláját is elkérhetik...


Vagy szerinted jobb megoldás még 4-5 évig spórolni és havi 50ezer forintot kidobni az ablakon albérleti díj, közös költség ... stb költség gyanánt (az egészségügyi dolgokról nem is beszélve egy panelban)?

2016. jan. 10. 20:29
 6/14 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy hiteltörlesztéssel pénzügyileg jobban kijöttök, mint az albérlet díjának fizetésével?
2016. jan. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen ez is érdekel engem. Hogy pontosan mennyit is fizetek én a banknak egy ilyen hitel során?


lakashitel.ingatlan.com oldalon 19 millió forintos hitelre, 15 év futamidő és 130ezer Ft törlesztés mellett 23 millióFt-ot becsül, amit a banknak fizetek.


Ha 5évvel számolok 50 ezer forintos albérleti díjat, akkor az 3 millió forint kidobott pénz az ablakon. És ha elteszem azt a 130 ezret havonta (50ezer mellett szinte lehetetlen), akkor 5 év múlva 7,8 millióm van és még mindig albérletben vagyok. Hitelt ekkor is fel kell vennem. Lakás kasszával is 5 év múlva nem lesz 20 millióm.

2016. jan. 10. 20:41
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ok, kifejtem.

20M Ft adósság hatalmas teher, abba sokkal magasabb jövedelműek is beleroppanhatnak.

20M Ft hitel éves kamata 6%-kal számolva évi 1,2M Ft, tehát havi 100E Ft(!) Ebből következik, hogy sokkal jobb pénzügyi döntés, ha először kivesztek a pároddal egy kisebb olcsó garzont és a lehető legtöbb pénzt lakástakarékba teszitek, tehát elkezdtek intenzíven önerőt gyűjteni. Ez arra is jó lecke, hogy megtapasztaljátok, mennyire tudtok spórolni hosszú évekig. Még mindig könnyebb lejjebb adni a spórolás összegét, mint bebukni egy hatalmas hitelt.

2016. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, itt kezdődnek a gondok, amikor a 19M Ft hitelt úgy gondolod, biztonságosan vissza lehet fizetni 130E Ft-os havi részletekkel.

Amit Te a neten találtál, az 3havi-, 6 havi, vagy évente átárazódó hitel (a kamatából tudom), ami azt jelenti, hogy a törlesztőrészleted rendszeresen változhat. Amilyen alacsonyak most a kamatok, tuti, hogy felfelé fog menni később. Mit fogsz csinálni, ha ennek a hitelnek a részlete pl megduplázódik?

2016. jan. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ezért is írtam ide, hogy több oldalról is meghallgassam a hitel kontra albérlet dolgot. Sajnos a banki dolgokba még nem látok bele olyan mélységbe mint szeretnék. Banknál érdeklődve, csak rábeszélnének, hogy nekem mindenféleképpen hitelt kell fel vennem.


Ha azt mondod, hogy elég nagy az esélye, hogy a hitel törlesztő részlete akár megduplázódhat is, akkor az egy igen erős érv a hitellel szemben. És igaz 1 éves kamatperiódusú hitelre írtam a példát.


És szerinted nem létezik, olyan hitel amelynél egyértelműen meglehet mondani, hogy mennyi pénzt kapok és mennyit fizetek vissza (laikusként kérdem)?

2016. jan. 10. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!