Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felvehető e ennyi hitel vagy...

Felvehető e ennyi hitel vagy nagyon extrém?

Figyelt kérdés
38 milliót szeretnénk felvenni,a törlesztőt elbírnánk, viszont önerőnk csak a 2,6 csok lenne. Havi netto 300 -350 között van a kereset.
2016. jan. 23. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt dolog, hogy kapnátok:

38 millió ft hitelnek, 30 évre felvéve - még a gyerekid is azt fizetnék - havi 227 585 Ft a törlesztő részlete. A fizetés 30 %-ánál nem lehet több a hitel.

2016. jan. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, nem a hitel nem lehet több a fizetés 30 %-ánál, hanem a hitel törlesztőrészlete - csak kapkodtam. Én akartam elsőnek válaszolni :D
2016. jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ott kezdődik, hogy 20%-os önerőt szoktak kérni. Akárhogy is nézzük, az 38 millió Ft-nál több, mint 7 millió Ft. Ahhoz a 2,6 millió Ft lepkefing.

Illetve ne viccelj már, 300-350e Ft-os havi bevétellel. Ahhoz, hogy ennyi hitelt tudj felvenni, ahhoz milliós nagyságrendű bevételnek kéne lenni.

Miért nem lehet addig nyújtózkodni, míg a takaró ér?

Örülj, ha ebből egy 6 millió Ft-os hitelre futja!

2016. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem megszokásból kérik a 20% önerőt, hanem mert az a törvényi előírás. Sok bank különben nem is elégszik meg ennyivel.


300-350 ezer nettóból nem tudnátok fizetni a törlesztőt, a rezsit, a kaját, meg minden egyebet.


Szóval nagyon csúnyán el vagytok tévedve a lehetőségeiteket illetően.

2016. jan. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

jot rohogtem, koszi :)


Meg a felet sem kapnatok meg.

2016. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

" a törlesztőt elbírnánk"

én is jót mulattam. Azt hittem valami milliárdos ír :)

2016. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kaptok. Nem azért, mert extrém vagy vagány, hanem mert nem vagytok ekkora hitelre hitelképesek. Egyrészt törvényileg sem, másrészt meg a banki bíráló felteszi magának a kérdést. Ha eddig nem tudtak egy forintot sem félretenni, akkor miből fizetnék a brutális törlesztőt? Mert ilyen hitelnel az nem 47 ezer forint, inkább 200 ezer forint még akkor is, ha 30! évre veszitek fel.
2016. jan. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:

az önerő kiváltható ugyan pótfedezettel (nem a megvásárolandó ingatlan értékének 80%-áig adnak hitelt, henem a fedezeti ingatlan(ok) értékének 80%-áig.


De a törlesztőrészletet nem bírnátok el.

2016. jan. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!