Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Így mikor kell elkezdeni a...

Így mikor kell elkezdeni a diákhitel-1 törlesztését?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan helyzetbe kerültem,hogy nincs más lehetőségem mint felvenni.Február 15.-ig kell leadni és 250 000 Ft-ról van szó.

Viszont....itt jön a bonyodalom.

A jelenlegi szakomról úgy tervezem,hogy kiiratkozom tavasszal.Tehát a most következő félév végén.De egy másik szakra beadtam a jelentkezésem a rendes felvételi eljárásban.

Ugye a tanulmányok befejezése után 4 hónappal kell elkezdeni törleszteni.

Na most nekem akkor onnan fogják számitani a 4 hónapot amikor a jelenlegi szakomról kiiratkozok?Az nem számit,hogy szeptembertől ugyanúgy tovább folytatom a tanulmányaim?

És még egy kérdés.Ha úgy adódik akkor pl.a nyár végén vissza fizethetem az egész összeget egyben?

Köszi


2016. febr. 4. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy el kell kezdened törleszteni, de csak havonta 7 ezer, ha nem dolgozol, utána megint nem kell fizetned, ha elkezded az új szakot. Ki lehet fizetni egyben, de csak átutalással. A legjobb egyébként ha nem veszed fel, mert lehúzás az egész, a havi 7 ezer a kamatokat sem fedezi, így folyamatosan emelkedik a visszafizetendő összeg, korábban több eszem lehetett volna, hülyeség felvenni a diákhitelt.
2016. febr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nincs más lehetőségem.. :(

Akkor ez a 4% kamat csak átb@ szás??

2016. febr. 4. 22:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi átverés, meg lehúzás. A legjobb hitel a piacon. Ha valaki azt hiszi, hogy nem kell visszafizetni, vagy ilyesmi, az persze, hogy lehúzásnak érzi. Amúgy el kell olvasni a feltételeket, és minden infót, és semmilyen meglepetés nem fog érni.
2016. febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Ha 250 ezret veszel fel, nem lesz gond, mert az keves pénz. De csak attol hogy magyarorszagon nagyon kedvezőtlen hitellehetoségek vannak és egy fokkal jobb a diákhitel, szoval attol még nem lesz jo és természetesen lehuzas, az összes hitel az.
2016. febr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!