Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vegrehajtoi iroda tehet ilyet?

Vegrehajtoi iroda tehet ilyet?

Figyelt kérdés
Volt anyosomek a lakasunkrol papirokat kertek ki vegrehajtoi irodabol! Ki is adtak ? Ilyet lehet vadidegen embernek mas ember ugyeibe tartozasaiba papirt kikerni!?

2016. febr. 5. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha papíron bármi közük van anyóséknak a lakáshoz, akkor igen. Ha nincs, akkor hibázott a végrehajtó, vagy anyósodék nem alkalmaztak tisztességes módszereket, magyarul megtévesztették a végrehajtót.
2016. febr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Semmi kozuk a lakasnak anyosekhoz! Anyukam noverem lakasarol is vegrehajtoi papirt hoztak a gyerekelhelyezesi targyalasra hogy mnnyi adossag van a hazon
2016. febr. 5. 12:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérdezzetek meg egy ügyvédet.
2016. febr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Volt anyósomék a lakasunkrol papirokat kertek ki".


Ha jól értelmezem, akkor ugye a lánya lakásáról van szó, márpedig az nem idegen, hanem rokon. Ráadásul könnynen lehet, hogy haszonélvezete van rajta, vagy netalán annak idején bele is adott a lakásba pénzt, stb.

Meg aztán nem igazán értelek: a NAV is kiteszi a feketelistát - az ellen miért nincs kifogásod?: xy ennyi és ennyi ft-al tartozik.

2016. febr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Volt anyosomeknak semmi koze az en anyam lakasahoz sem a noveremehez .... Nem is ismerik egymast csak a nevuket tudjak! Es az az idiota kerte ki a vegrehajtotol az opapirjukat!
2016. febr. 5. 12:18
 6/10 A kérdező kommentje:
Aanyukamnak van egy lakasa egy no bement a vegrehajtohoz es kikerte az anyukam hazarol a tartozasi papirokat amit meg is kapott!!!! Van egy noverem ez a no ismet elment es az o lakasarol is kikerte a vegrehajtoknal a papirokat! Hogy sikerul neki.
2016. febr. 5. 12:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Bárki ingatlanáról lehet kikérni iratokat! Legálisan! Bárkinek!
2016. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon bonyolult, azért én átböngészném a szerződésben a titoktartási, adatszolgáltatási részt, hogy mit írnak. Tényleg fordulj ügyvédhez, mert ez kényes ügy.
2016. febr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez azért érdekes, mert én az egyik adósnak a tartozását akartam kifizetni a végrehajtónak, vittem is a tartozásról azt az igazolást, amit a végrehajtó állított ki pár héttel azelőtt, és mégsem engedte kifizetni az adós jelenléte, vagy meghatalmazása nélkül. Semmiféle felvilágosítást nem adott az egész ügyről, hiába láttam a nálam lévő papírokon is a helyzetet. Nem mérgelődtem, teljesen jogosnak tartottam a dolgot.


Viszont, ha olyan papírt kapott az a "nő", amely egyébként is teljesen nyilvános a földhivatali nyilvántartásból, akkor nincs miért szólni. Azt bárki kikérheti, az ingatlan-nyilvántartásból.

Nem lehet, hogy ilyen iratot kapott?

2016. febr. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A közhiteles és nyilvános ingatlan-nyilvántartás tartalmazza a jelzálog jogosultjának nevét is, és a jogosultság alapjának összegét is. [Azt, hogy hogy áll a hitel, azt nem.]
2016. márc. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!