Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csinálhatnak ha tartozom...

Mit csinálhatnak ha tartozom banknak, de nincs semmi a nevemen?

Figyelt kérdés
3 éve nyitottam egy diákszámlát, amihez volt sms értesítés kb 400 forintért. Utána egyáltalán nem használtam ezt a számlát, az ott megadott telefonszámom megszűnt. És most kaptam egy levelet hogy van 15.000 tartozásom ezen a számlán. Felhívtam őket, azt mondták ez az sms értesítés szolgáltatás árából gyűlt össze, ki kell fizetni. De nem érzem jogosnak, hiszen semmiről nem kellett sms értesítést küldeniük mert nem történt semmi a számlán. DE ha küldtek is volna sms-t, visszadobta volna a rendszer hogy nem létezik ilyen telefonszám. Ja és állítólag a felszólításokat !!!sms-ben!!! küldték és most 3 év után küldtek egy levelet a postai címemre. Mit csinálhatnak ha nem fizetem be? Nincs jövedelmem, nincs másik számlám, nincs semmi a nevemen. Köszi előre is.

2016. febr. 12. 13:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Pedig jogos. Ha a neveden nincs semmi, akkor fizuból fognak tiltani.
2016. febr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem az SMS-ek ára volt, hanem a csomag díja, ami alapján ők mindig küldtem (volna) SMS-t. Ezért az az érvelés nem áll meg, hogy nem is küldtem SMS-t. Az, hogy te kikapcsoltattad a telefont, nem a bank hibája, arra még SMS-díjat is fel lehetne számolni.


Azért most kaptál levelet, mert kis tartozásról van szó, ami lassan gyűlt össze. Nem tudsz mit csinálni, az elévülés 5 év, és a bank követeléskezelőnek fogja átadni, akik majd próbálják behajtani. Valamikor biztos lesz jövedelmed.

2016. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

"Utána egyáltalán nem használtam ezt a számlát, az ott megadott telefonszámom megszűnt."


Ennek a telefonszámnak a megszűnését bejelentetted a banknál? Ha nem, akkor egyáltalán nem tudsz mire hivatkozni, bizony ki kell fizetni. Az, hogy nem használsz egy számlát, nem jelenti azt, hogy nem kell fizetni a díjakat. Sajnos mi is így pórul jártunk a fiammal, neki már valami 2 ezer ft-ot levontak sms-re, mert ez egy ilyen szerződés. Nyilván Neked is OTP Junior volt, vagy valami hasonló konstrukció. Szerencsére neki volt a számláján pénz.


Jobban jársz, ha befizeted, mert ha még nem adták át végrehajtónak, akkor át fogják adni és még sokkal, de sokkal többet kell fizetned majd. És igen, a fizetésedből fogják letiltani. Mivel küldtek felszólítást, még azt sem valósítható meg, hogy elévül 5 év után.

2016. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos tényleg jogos, ha ez volt megadva elsődleges értesítési csatornának.

Ezeket az sms-eket nem ember írja, így nem pattan vissza, hogy nem volt sikeres a küldés. A rendszer több tízezer sms-t küld naponta, a változást neked kellett volna jelenteni.


A tartozás 5 év után évülne el, de csak ha semmi felszólítást nem kapnál. Ha 4,5 évente kapsz egy levelet, akkor sosem évül el. Viszont közben kamatozik. Ha pedig átadják egy végrehajtónak, akkor a 15 ezer egy pillanat alatt lesz 100 ezer vagy még több. A végrehajtónak nagyon durva költségei vannak, tudnék mesélni - ha érdekel, privátban.

Az lehet, hogy most nincs semmi a neveden, de előbb-utóbb csak lesz munkád, vagy lakásod, és ráterhelik. gondolom nem esne jól, ha az első fél évben letiltott fizut kapnál. Arról nem beszélve, hogy mekkora szégyen, ha kiderül.

2016. febr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Roppant kellemetlen tud ám lenni, amikor az ember egy békés, kiegyensúlyozott kapcsolatban él és egyszer csak előkerül egy rég elfeledett tartozás, s megrengeti a közös kasszát. Én is tudnék róla mesélni ( én voltam a hunyó, tőlem vontak)
2016. febr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, melyik bank ez, de szerintem küldj nekik egy levelet, amiben kérd meg, hogy méltányosságból engedjék el ezt a díjat, hiszen sem sms-t nem kaptál, sem tranzakciók nem voltak a számlán. Majd elszottyognak vele pár napot, de szerintem lenullázzák a tartozást, vagy keresnek valami köztes megoldást.
2016. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Te melyik bolygon elsz? Bank engedjen el tartozast meltanyossagbol??? Meg 10 forintot se, akkor se, ha az ugyfel elete fuggne tole.
2016. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
15%
Nekem méltányosságból már tobbször elengedtek dolgokat pl pénzfelvételi díj
2016. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
15%
Nekem is engedtek már el dolgokat, szóval érdemes megpróbálni.
2016. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%

Ezen a bolygón élek, és azt tapasztaltam mindig, hogy elengednek ilyen tartozásokat. Vannak, akik hitelkártyát aktiválnak, nem vásárolnak, gyűlnek a 300 forintos mínuszok a zárlati díjból meg kártyadíjból nagy kamattal stb., nekik is elengedik, ha kérik.

Inkább egy elégedett ügyfél, mint az a pár ezer forintnyi izmozás. Persze, rossz hozzáállású, bunkó, fizetni nem akaró, milliókkal tartozó hitelessel másképp bánnak, de ilyen díjakról lehet velük egyezkedni.

2016. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!