Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Újraindíthatja a végrehajtó a...

Noste kérdése:

Újraindíthatja a végrehajtó a fizetésem letiltását ha azt egyszer felfüggesztettem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szüleim vettek fel a nevemre devizahitelt. Sajnos elvesztették az állásukat és nem tudták fizetni. Most ott tartunk, hogy az OTP átadta az ügyet egy végrehajtónak aki múlt évben elindította a fizetésem letiltását. Ezt egy papír kitöltésével sikerült felfüggesztenem, de tegnap küldtek egy levelet,hogy az OTP ismét kérte a letiltást és ezért a végrehajtó felhívta a munkáltatómat. Ez most azt jelenti, hogy ismét vonni fogják a tartozást? A válaszokat előre is köszönöm.
2016. febr. 21. 04:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Igen. Amíg nincs kifizetve a tartozászló, bármikor indulhat újabb vegrehajtas. Nem lenne egyszerűbb fizetni? A büntető kamatok miatt az eredeti összeg többszöröse lesz a végén
2016. febr. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

A te nevedre csak te vehetsz fel hitelt, ha a bank szerint a szüleid nem voltak hitelképesek, akkor hülyének is megérte hitelt felvenni nekik.


Amúgy igen, addig lesz tiltva a fizud 50%a, amíg van tartozás

2016. febr. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
33 az az 50, második. 33% a letiltas. 50 akkor lehet, ha több tartozás van.
2016. febr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már azt sem értem miként "függesztetted fel" a letiltást...
2016. febr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vicces vagy...


Szerintem:

te részletfizetést igértél, fizetési hajlandóságot mutattál, ezért függesztette le a fizetésed letiltását.

Erre mondod te, hogy felfüggesztetted.

Biztos vagyok, hogy te ezt megszegted és nem fizettél.


Ezért most tiltatni fog a munkahelyeden, a számládra meg megy az inkasszó, egyszerre mind a kettő, amíg nincs letörlesztve a hitel.

Az a rossz neked, ha nem fizetsz, addig lesz az inkasszó.

2016. febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Feltehetően az utolsó írta jól, mivel csak részletfizetéssel tudod kiváltani az inkasszót, bár ettől függetlenül a lakáson még gondolom rajta hagyták a végrehajtást, mivel pontosan ezért, ha nem tartod a részletfizetési kérelemben foglaltakat, kell nekik más biztosíték is, hogy legyen.


Így viszont nyugodtan kihelyezhetik újra az inkasszót, fizetés letiltást, aminek egyfelől megint lesz egy végrehajtói költsége, ahogy volt annak is, amikor azt visszavonták .Tehát megint kétszeres díjat kell hozzászámolni ahhoz a tartozáshoz, ami eredetileg volt.


Emellett az inkasszó esetébe nem csak 33%, vagy 50% érvényes, mivel az csak egy, vagy több tartozás esetén a jövedelemre vonatkozik. Ha a számlára érkezk bármilyen más jogcímen, bármekkora összeg azt korlátozás nélkül, felső határ nélkül le is fogják vonni.

2016. febr. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Bocs, megtévesztett a devizahitel - ettől függetlenül nem biztos,hogy ingatlan fedezetes volt a hitel-, de ha az adós nevén van ingatlan tulajdon, akkor az inkasszó, fizetés letiltás mellett, arra is be szokták jegyezni a tartozást.
2016. febr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen van ingatlan a hitelbe. Ami ott áll üresen de az otp/végrehajtó nem azt értékesíti évek óta inkább a kamatokat rakják a hitelre. Ami már ott jár, hogy nagyából 60 éves lennék mire visszatörlesztem. Így kértem a felfügesztést. Ezt meg is tették egy 2014-es devizahitelesek védelmére szóló törvény miatt. Igazából azt szerettem volna tudni hogy ez a törvény életben van e vagy sem. Keresek hozzá paragrafust de most hirtelen nem találtam.
2016. febr. 22. 07:25
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell a rizsa...

Te nem akarsz fizetni és kész!

2016. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem fogok vitába keveredni egy fórumon. Életem végéig valóban nem szeretnék fizetni egy hibás döntés miatt pedig a bankoknak véleményem szerint ez a célja rabszolgákat szerezni oktalan kamatokkal ezért nem is próbálják meg értékesíteni a lakást. Lehet ostobának nézni viszont igenis próbálok olyan megoldást találni hogy ne keljen kiköltözni az albérletből az utcára. Szóval ha valaki ismer megoldást azt köszönöm aki viszont még rúgni szeretne egyet rajtam annak kívánom hogy NE kerüljön hasonló helyzetbe.
2016. febr. 22. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!