Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a teendő, ha a bankautomata...

Mi a teendő, ha a bankautomata elnyeli a bankkártyát?

Figyelt kérdés

2016. febr. 21. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod azonnal a rajta szereplő telefonszámot!
2016. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Milyen adatokat kérnek telefonban?
2016. febr. 21. 13:41
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A személyes adataidat, a bankkártyád típusát. Esetleg ha már a kártyaszámra is emlékszel akkor azt (bár ez nem elvárás, hogy emlékezz rá).


Na meg az időt, amikor történt.

2016. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Ez attól is függ, hogy milyen ATM nyelte el. Nekem egyszer az OTP-s automata nyelte be, ár héten belül bevitték a számlavezető bankomba, ahol személyi bemutatása után vissza is adták. Mondjuk én eleve náluk vezetek számlát.


Viszont nővéremnek egyszer egy K&H automata nyelte be az Erste-s kártyáját, és az K&H közölte, hogy ők ezeket automatikusan megsemmisítik, nem adják vissza. (Mondjuk én ezen a ponton a fogyasztóvédelemhez és a bankfelügyelethez fordultam volna azonnal, de ez más tészta...)


De ha van ott telefonszám, akkor mindenképpen azonnal hívd fel őket és mondd el, hogy mi történt.

2016. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

16:34


Fogyasztóvédelem, bankfelügyelet?

Mire alapoztad volna a beadványod?


A kártya a bank tulajdona. Bankközi egyezmények vannak ilyen és még hasonló esetek tömegére, amiket a bankszámla ill. bankkártya szerződésedben illetve az ÁSZF-ben elfogadtál.


Innentől fogva nem értem, hol sértették meg a jogaid.

2016. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Pontosan. A kártya az Erste tulajdona volt, amit egy másik banknak nincs joga megsemmisíteni, főleg ha jelentkezik érte a használó.

Ez olyan, mintha kiejted a kártyádat a villamoson a zsebedből, én felveszem és közlöm, hogy nem adtok vissza, inkább kettétöröm.

De mivel ezt egy bank csinálta, ezért logikusnak látnám a felügyeleti szervhez fordulni.

2016. febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Minden joga megvan hozzá a másik banknak. Egész nyilvánvalóan van rá bankközi egyezmény.
2016. febr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Revitox válasza:

Az automata most már nem vágja szét a kártyát.

Felhívod a rajta lévő számot.

Feltöltéskor a szakik beviszik a bankba és ott személyes iratokkal átveheted.

2016. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

# 6/8 15:52 vagyok.


Tehát akkor:

Az Erste tulajdona volt így van.

És az Erste nyilván olyan bankközi egyezményeket írt alá más bankokkal, hogy ebben az esetben a kártyákat eg kell semmisíteni, miután az automatából kivették.


Lehet, hogy a CIB teljesen máshogy egyezett meg a többi bankkal, az MKB hasonlóan, a K&H pedig különbséget tesz esetek között, hogy mikor hogy kell eljárni, stb...


A vonatkozó bankközi egyezmények az irányadók, amiket te az ÁSZF-fel elfogadsz. Azt meg ugyebár a saját egyedi szerződéseddel, amit aláírtál.


Van olyan, hogy még ha saját ATM nyeli el a kártyát, akkor is érvényteleníteni kell, mert nem a banki alkalmazottak nyitják ki és töltik, hanem külső partnerek.


Természetesen ha nem a te oldaladon merült fel az ok, amiért a kártyát benyelte az ATM akkor a bank díjmentesen pótolja.

Ha mégsem, akkor lehet elgondolkodni felügyeleti szerveken.

2016. febr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja és az a példa a villamoson kiejtett kártyával.


Ne haragudj, de ha nem érzed, hogy mennyire nem állítható párhuzamban a két eset, akkor gondok vannak.


Aki nem adja vissza az lopást követ el, mert nem az övé és ezért nem rendelkezhet vele.


Viszont a kibocsátó bank a tulajdonosa. Ő rendelkezhet úgy, hogy a másik bankot (és annak partnereit) feljogosítja a megsemmisítésre.

2016. febr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!