Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a teendő, ha a bankautomata...

Mi a teendő, ha a bankautomata elnyeli a bankkártyát?

Figyelt kérdés

2016. febr. 21. 13:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó, részben igazad van!

De a helyzet - némileg leegyszerűsítve - adott egy HIBÁS ATM, amibe az ügyfél bedugja a kártyáját, behúzza, se kép, se hang, elnyeli.

Ok, telefon, ügyfélszolgálat: közlik, hogy nincs mit tenni, keresztet vethetsz a kártyádra.

Mivel a hibás ATM a K&H tulajdona, így az Erste nem fog ingyen kártyát adni, miért is adna? Max akkor, ha az ő saját automatájukkal lenne gond, de egy másik bankéhoz semmi közük. És még csak olyan opció sincs, hogy az Erste - mint a kártya tulajdonosa - ír egy levelet a másik banknak, hogy ügyfél kérésére kéri visszaadni a benyelt kártyát (természetesen kártyaszám és név ellenében).

Most nem arról van szó, hogy belehal az ember 6000 forintba (dombornyomott kártya volt), hanem az elv. Abban igazad van, hogy a villamosos példám kicsit sántít, azzal csak azt akartam érzékeltetni, hogy ha más tulajdona kerül hozzánk, azt vissza kell szolgáltatni, ha a tulajdonos személye minden kétséget kizáróan azonosítható.

2016. febr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, ha kicsit kemény voltam, nem leoltani akartalak.


Az ERSTE-é igen, viszont az ilyen helyzeteket szabályozzák bankközi egyezményekben. A K&H nyilván visszajuttatja az érvénytelenített kártyát vagy jegyzőkönyvet küld az ERSTE-nek.


Hogy a kártya benyelése miért történt, azt naplózza a rendszer.

Tehát ez alapján, még ha másik bank ATM-e is volt, tudhatja a kártyát kibocsátó bank.


Ezek után szerintem eleget fog tenni a kötelességének és ingyen bocsát ki neked új kártyát. Hogy ez maguktól is ilyen szépen megy-e vagy le kell velük zongorázni, az adott esetben dől el.

Illetve valószínű nem rögtön azonnal ingyen készít újat, hanem valamennyi idő múlva, a panasz alapján, jóváírják a díjat.



Ettől függetlenül tényleg kellemetlen, ha az ATM elnyeli a kártyát és a kártyadíjon kívül nagyobb kár is érheti az embert.

2016. febr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 19 Albatrosz válasza:
100%
Ha leírtad a számot ami rajta szerepel vagy neten rá tudsz keresni, akkor akkor hívd fel és jelentsd be, mert nem nagy az esély arra hogy magától vissza adja az automata, sőt leginkább semmi. Mindenképpen járj utána a lehető legrövidebb úton módon!.
2016. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi!


Nem nyelte el, csak kíváncsi voltam mi a teendő!

2016. febr. 24. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!