Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankban, ha készpénzben...

A bankban, ha készpénzben viszem be az összeget, amit egy bizonyos számlára szeretnék utaltatni, az megoldható?

Figyelt kérdés
Van számlám, de nem tartok rajta pénzt, és jelenleg utalnom kellene. Bevinném készpénzbe a bankba az összeget, és lehetséges,hogy közleménnyel , mindennel együtt a számlára tegyék az összeget, vagy az én számlámra kellene felrakatnom és úgy tovább utalni? Köszönöm szépen a válaszokat előre is, és bocsi a hülye kérdésért, sosem intéztem ilyet még.

2016. febr. 28. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Lehetséges azonnal a másik ember számlájára utaltatni a bankfiókban, ha ismered a számlaszámát.
2016. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Befizetheted készpénzben ha ismered a számlaszámot és a számlatulajdonos nevét. Csak a személyazonosságodat kell igazolni hozzá, mert anonim befizetést nem fogadnak el.
2016. febr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Viszont a befizetés csak olyan bankban működik, amilyen a számla. Szóval ha az, akinek fizetni akarsz például OTP-s, akkor csak OTP-ben tudsz a számlájára befizetni.

Utalás viszont működik úgy is, hogy befizetsz a saját számládra, majd onnan elutaltatod az összeget az övére. Ezt akkor is meg tudják tenni, ha ő más banknál van.

A befizetés ingyenes, az utalás némi pénzbe fog kerülni.

2016. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
És ahogy a második írja, ebben az esetben egyszerű készpénzbefizetés, nem utalás.
2016. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
saját számlára bármikor vihetsz be pénzt, néha kérnek személyit, de tőlem nem is szoktak. Megmondod a neved, fizetsz és kész.
2016. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"néha kérnek személyit, de tőlem nem is szoktak"

Elvileg kötelező lenne.

Két esetben nem szoktak kérni: ha már ismernek, mert rendszeresen jársz abba a fiókba, vagy ha a bankártyádat adod oda, hogy ahhoz tartozó számlára akarsz befizetni. Ilyenkor a PIN-kóddal igazolod, hogy te vagy a kártya - és egyben a számla tulajdonosa.


Én évek óta járok ugyanabba a fiókba, négyen dolgoznak ott, mind ismer már.

Kb. egy éve ott fizetem be a nagyim közös költségét is, mert a társasház számlája is annál a banknál van. Ilyenkor, mivel nem saját magamnak fizetek, elvileg kérnie kéne, de mióta egyszer a kocsiba hagytam, és kérte, megkérdeztem, hogy elég ha diktálom? azóta csak bediktálom a szig-számomat.

2016. febr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem utalás, hanem pénztári befizetés, és igen, lehetséges.
2016. febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!