Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eladom az autómat, és a vevő...

Eladom az autómat, és a vevő hitellel vásárolná meg. Ennek milyen buktatói vannak a részemről? Mi ennek a helyes ügymenete?

Figyelt kérdés
Tőlem elveszi a vevő bankja a forgalmit és a törzskönyvet mielőtt utalna, és átíratja az új vevő nevére. Ha mégsem utal tehetelen vagyok, mert lekerült a nevemről az autó.
2016. márc. 4. 06:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Már miért venné el tőled a törzskönyvet és a forgalmit a vevő bankja előre? Maximum a szerződéskötéssel egy időben. Átírni sem tudja, csak aláírt szerződés birtokában. De akkor már nincs rizikód.
2016. márc. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmi buktatója nincs számodra. Az lehet, hogy kicsit hosszabb az ügyintézés, mint amúgy, de ennyi.
2016. márc. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, a szerződéskötéssel egy időben elveszik a forgalmit és a törzskönyvet. Az az autó ugyan nálam marad, de a vevő a papírok birtokában a nevére tudja az autót íratni anélkül hogy nekem a bank utal. Utána meg... azé az autó akinek a nevén van a törzskönyv. Én hallottam már ilyenről.
2016. márc. 4. 09:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez nem így van, de ha te hallottál ilyenről, akkor ne add el neki, és kész.

Nem kötelező.

Azzal, hogy itt vergődsz, semerre sem fogsz jutni.

2016. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

szerinted így akarnak autót lopni?

bevállalnák a biztos feljelentést, hogy utána esetleg büntetett előélete legyen az illetőnek, és ne kapjon egy tiszta erkölcsi bizonyítványt, ami ma már egy normális munkahelyen alapkövetelmény?

inkább fordítva működne, ellopnák a kocsidat, a papír meg kell a francnak.

2016. márc. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez nem lenne autólopás. Olyan esetről olvastam, ahol ez megtörtént, és a "vevő" az átírt forgalmival, törzskönyvel és a rendőrséggel megjelent az eladó lakásán, és ő tett feljelentést hogy az eladó nem adja át neki az autó. Arra vagyok igazából kíváncsi hogy a szerződésbe mit írjak bele, hogy ezt kiküszöböljük.
2016. márc. 4. 11:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Adásvétel tulajdonjog fenntartásával- ez a megoldás a problémádra.
2016. márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hiszem ez lesz a megoldás az esetemben.
2016. márc. 4. 12:18
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

De te most komolyan attól tartasz, hogy egy BANK, amit 100+1 felügyeleti szerv felügyel pont kooperál egy simlis autóvásárlóval (ráadásul úgy, hogy a saját faxával veri a csalánt)?


Azért had ne mondjam ez mennyire nem reális...

2016. márc. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!