Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladtam egy laptopot, hibásan....

Eladtam egy laptopot, hibásan. Visszakéri a vevő a pénzt. Mi a helyes? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Eladtam egy laptopot, a vevő tudta, hogy hibás. Neki azért kellett, hogy egy másik alkatrészét felhasználja az enyémnek. Én azt mondtam, alaplap hibás, a szervízben nekünk ezt mondták. A kijelző kell neki. Elvileg az jó, én arról nem tudtam, rossz lenne. Megvette, elvitte egy szervízbe, ahol persze nem kérdezte meg, hogy tuti jó-e a kijelző, hanem kicseréltette, utána derült ki, hogy rossz. Azt szeretné, ha legalább a vételár felét visszaadnám. Nekem ez jelenleg nem áll módomban. Én úgy gondolom, én alkatrésznek adtam el, én feltüntettem, milyen hibája van biztosan. Ő kicseréltette,nem nézette meg , holott mi is ingyen nézettük meg, sok helyen ingyen nézik meg. Én nem tudhatom, hogy akár a vevő, akár a szervíz mit csinált, a szervíz nyilván inkább a saját 50.ezer forintos kijelzőjét adná el. Ilyenkor mit tennétek, van erre jogszabály?
2013. máj. 16. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kijelzőhibát nem tüntetted fel, akkor jogosan kéri vissza a pénzt.
2013. máj. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerinem nem jár vissza pénz.


Az eladó abban a hiszemben adta el, hogy csak az alaplap a hibás, ő nem vert át senkit!


Simán el tudom képzelni, hogy a másik szervízben elbarmolták és arra fogják, hogy már rossz volt...

2013. máj. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kérdezett rá h pontosan milyen bajai vannak, hanem csak fizetett és vitte, akkor sztem szard le,h mit akar.
2013. máj. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, én alkatrésznek árultam. Bárki kérdezte, mondtam, hogy mi megnézettük, ott azt mondták, alaplap, 25 ezer. Nekünk van egy másik laptopunk, így inkább eladtam alkatrésznek. Én is attól tartok, hogy a vevő azt mondta, senki nem akart egy használt kijelzőt kicserélni, végül messze a lakóhelyétől egy ember vállalta. Ez az ember is nyilván a pénzt akarta, mert mikor hozzá került, megnézhette volna, hogy rossz az enyém, és bele sem kezd a cserébe... De kicserélte, és akkor jött rá, hogy rossz. Mi rendes szervízben voltunk, a vevő nem tudom hová vitte pontosan, ott mit csináltak vele.
2013. máj. 16. 18:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom alkatrésznek vette, átvette, nem kérte, elmehettünk volna együtt egy közeli szervízbe, ahol ingyen megnézik. Átvette, elvitte. Onnantól mondhat bármit, nem tudom, utána mi történt.
2013. máj. 16. 18:35
 6/8 anonim ***** válasza:
szar le csak le akar huzni
2013. máj. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem te korrekten jártál el, mostmár tojd le. Ki tudja mennyire igaz, vagy a szervizben nem verték-e át esetleg. Igazából nem tud mit tenni.
2013. máj. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vagy hibás. A vevő átvette "megtekintett" állapotban, Te a "rejtett" hibáiról nem tudhatsz. Azzal a tudattal vette meg, hogy nem új, tehát bármi kijöhet még rajta 2 méter megtétele után...:)
2013. máj. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!