Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adósságot az alábbi esetben...

Adósságot az alábbi esetben örökölhetem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Édesanyámék anyagi helyzete elég gyatra. Rengeteg adósságot halmoztak fel évekkel ezelőtt (személyi kölcsönök főként), amit még ma is nyögünk. Azért mondom így, mert anno mikor a nővérem és én is elálltunk dolgozni, nemsokra rá nekünk is "kellett" személyi kölcsönt felvennünk, hogy be tudjunk segíteni.A dolgok kb úgy történtek, hogy a régi lakáson jelzálog is volt (ezalatt már az ő kölcsöneik meg voltak), aztán elköltöztünk, a jelzálogot kiváltották, de lakáshitelt vettek fel. Később megint beütött a krakk (devizahtel) és nem győzték fizetni, így elmaradtunk vele. Ekkor dolgoztunk már mi is, 600 ezer személyi kölcsön csak nekem (persze már akkor tudtam hogy semmi értelme, de nem mondhattam úgymond ellent, mindig ott volt h hátha jobb lesz) . Mikor nagymamám meghalt (velünk élt) a temetésére is kölcsönt kellett felvennem, mert hát a többi rokon gondolván mivel velünk élt, nem segített semmit a temetés költségeibe. Na de a lényeg a lényeg, hogy aztán anyámat elküldték, pár évre rá apámat is. Akkor még rosszabb lett minden. Jelenleg már van munkahelyük, próbálnak haladni, de a lakás az úszott. Jelenleg eszközkezelő jóvoltából bérlik. Én már nem lakom otthon, de nővérem például igen, mert gyakorlatilag apáék úgy hazavágtak minket ezekkel a kölcsönökkel, hogy nővérem egy albérletbe sem tud elmenni, mert még ma is fzeti a dolgokat. Persze én is, de én férjhez mentem külön vagyunk és szépen lassan rakosgatom helyre a dolgokat. A kérdésem az lenne, hogy anyám és apám adósságait (személyi kölcsönökre értem) tudm majd örökölni? Jelenleg a nevemen nincsen semmi tulajdon. Olvastam olyat, hogy ha nem kérem az örökölt vagyontárgyat, akkor lemondok az adósságról is. Na de itt már a lakás elvileg nem az övék, hanem bérlik. Gondolom akkor a lakást nem örökölhetem, szerintem a lakáshitelt sem, mivel ezt átvette az állam. De az ő tartozásaikkal mi a helyzet? Mittudomén OTP, Cetelem, takarékszövetkezeteknél felvett hitelek..ezeket behajthatják rajtam? Esetlegesen a férjemen?

2016. márc. 9. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha tisztában vagy vele, hogy vissza lehet utasítani az örökséget, akkor ez miért kérdés? Természetesen nem lehet negatív az örökség. Maximum, ha valaki idióta és szeretne fizetni.
2016. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát csak azért kérdés, mert nem tudom, hogy jól gondolom-e, hogy ha nincs "plusszos" örökölt vagyontárgyam, akkor arról nem is tudok lemondani ugyebár, jelen esetben a lakás. Szerintem az már így nem az anyáék nevén van. Mivel ezt nem tudom örökölni, attól még megpróbálhatják behajtani rajtam az ő hiteleiket nem? Egy személyi kölcsön nem függ attól, hogy van-e a neveden lakás vagy nincs. De gondolom ha meghal az adós, valahogy megpróbálják behajtani a hozzátartozóktól, nem?
2016. márc. 9. 13:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól tudod, lemondhatsz az örökségedröl, akkor a hitelt sem örökölöd. Tudod hogy ez ahogy nyugdíjasok lesznek még rosszabb lesz, mert jönnek a betegségek stb...
2016. márc. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akár van pozitív örökség, akár sem, vissza kell utasitani
2016. márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó nagy balek vagy!
2016. márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"De gondolom ha meghal az adós, valahogy megpróbálják behajtani a hozzátartozóktól, nem?"


Szerencsére vannak törvényeink. A polgári törvénykönyv nem ördögtől való dolog, olvass bele az öröklés részébe. Ha úgy ítéled meg, hogy az örökölt plussz kisebb, mint az örökölt mínusz, vagy egyáltalán nem akarsz ezzel vesződni, még ha pluszban is jönnél ki, egyben, de csakis egyben elutasíthatod az örökséget. Tökmind1, hogy mi van a nevükön, hány millióvál tartoztak akár tucatnyi hitelezőnek, ha nem kéred az örökséget, nem tudnak csinálni semmit. Csak a saját tartozásaidat tedd rendbe, és soha senkinek ne vállalj kezességet. A többi miatt nem kell aggódni.

2016. márc. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!