Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldön élek, és 4-5 én...

Külföldön élek, és 4-5 én után keresett meg egy bank, hogy örököltem adósságot, és nagyon gyorsan fizessem be, mert behajtóhoz viszik az ügyet. Ez üres fenyegetés, vagy van félnivalóm? (Részletek. )

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni. Szüleim után örököltem pár adósságot, amit ki is fizettünk már, egyik bank meg most jelentkezett, hogy van még majdnem egy milliós tartozás. Testvérem az ő részét kifizette, mert neki van autó, lakás, minden a nevén, de nekem otthon nincs semmim, se lakás, se autó, semmi. Mindent eladtunk annó. Hagyatékin ugyan nem jelentkezett ez a bank, de egyik ügyvéd szerint kérhetnek hagyatéki újratárgyalást. Ha lesz ilyen, arra köteles vagyok haza menni? Na meg annak mi is lehet a kimenetele? Ha azt mondják hogy ki kell fizetnem, és nem fizetem, külföldi keresettel tudnak variálni? Vagy körözni kezdenének otthon (azt talán nem)? Mi hátrányom lehet belőle? Egyik ismerősöm azt mondta, hogy hülyeség kifizetni, ha semmi nincs a nevemen, akkor majd a behajtó beteszi egy mappába, hogy nem sikerült behajtani, és ennyi. Na most ha más vonzata nem lesz ennek, akkor hülye lennék kifizetni, most pont nem vagyok olyan anyagi helyzetben sajnos, de még ha lennék is, nagoyn nem tartom fair-nek, hogy a hitelbiztosítás elévülhet 2 év alatt, de a hitel meg nem, és valóban nem tudtam erről semmit.


Légyszíves próbáljatok meg mihamarabb válaszolni, mert a bankból hívott a nő, és a ma kellene az első részletnek beérkezni, és azon jár az agyam, hogy küldjem, vagy ne. Nem szívesen, gerinctelen egy cég amúgyis...



2015. nov. 20. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Hagyatéki tárgyalás célja nem csak az, hogy az örökösök megtudják mit örököltek, hanem az is, hogy ha az elhunytnak voltak adósságai akár banki aki közüzemi vagy akár magán adóssás, a követelőzők beadhatják a kérelmet az adósság visszatérítéséhez. Erre van X hónapjuk. Aki beadta a kérelmet, hogy igényli, hogy tartozást visszaadják, az rákerül a hagyatéki végzés listájára mint "örökség".

Ebben az esetben az adósság a hagyaték erejéig örökölheti. Értsd: Ha van mit örökölni, akkor annak az értékéből levonható az adósság is.

Ha nincs mit örökölni, akkor az adósságot sem fogod örökölni.

Mint írtam van X. hónap türelmi idő van, és ha addig nem jelentkeztek a közjegyzőnél akkor így utólag már hiába követelőznek. Nem vagy köteles fizetni..

Azért keress fel egy ügyvédet, de egyből még ne fizess..

2015. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Még valamit. Ha a banki nő újra telefonál, akkor közöld vele kedvesen, hogy előbb kikeresed a hagyatéki végzést, hogy utána nézz egy ügyvéddel, hogy jogos-e a bank követelése. (és tényleg nézz utána)
2015. nov. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Hagyatéki tárgyaláson az örökségben benne volt a hitel? Nem. Ha meg hagyatéki újratárgyalást szeretnének akkor jogod van lemondani az örökségről. Így sehogy sem kell visszafizetned ha nem akarod.
2015. nov. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azzal nincs valakinek naprakész információja véletlenül, hogy lehet-e hagyatéki tárgyalást újra kérni? Valaki azt mondta, hogy a bank kérheti ismételten, és ráadásul akkor még azt is ki kell fizetni. Kicsit érdekesnek tartom, de addig én sem érzem jogosnak még a tárgyaláson nem volt feltüntetve, egyedül ez a kérdés, hogy lehet e kérniük új tárgyalást...?
2015. nov. 20. 19:52
 5/12 A kérdező kommentje:
Az örökség része volt egy lakás is, stb, amit már el is adtunk. Ez a hitel az első tárgyaláson nem volt említve sem. Ha jól tudom, ha lemondok az örökségről, akkor mindenről lemondok, nem csak egy részéről. Na most ugye ez is tegyük fel az örökség része, csak ugye annó senki nem szólt róla. Ha új tárgyalás van, akkor most erről külön lemondhatok? Ez érdekesen hangzik, nem kérik a többit is vissza ami az első tárgyaláson már nekem lett ítélve? Ez is érdekesen hangzik, az egész ügy az számomra...
2015. nov. 20. 19:54
 6/12 anonim ***** válasza:
5%

Kamu kérdés.

Nagyon unatkozol,

2015. nov. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát ha kamu lenne, akkor valami érdekesebbet találnék ki, nem épp a banküggyel kapcsolatot. Egyszerűen hülye vagyok hozzá, és nagyon is aktuális...
2015. nov. 20. 20:19
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

"A hagyatéki eljárás bármikor újraindítható, ha a későbbiek folyamán kerül a hozzátartozó tudomására olyan vagyontárgy megléte, melyről a hagyatéki eljárásban nem született közjegyzői hagyatékátadó végzés. Ekkor a póthagyatéki eljárást szintén az elhunyt utolsó belföldi lakhelye szerinti Polgármesteri Hivatalnál kell kezdeményezni az Ügyfélszolgálati Csoportnál vagy postai úton benyújtott beadványban. Az ügyintézés módja megegyezik az alaphagyatéki eljárás menetével."


[link]

2015. nov. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tehát nem valami pozitív a helyzetem, köszönöm...
2015. nov. 20. 21:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy biztos, a hagyaték értékén felül nem örököltél adósságot!

Azt neked kell tudnod mekkora volt az örökség értékéke, és mekkora összeget követelnek tőled.

2015. nov. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!