Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Le tudok írásban mondani...

Le tudok írásban mondani előre örökségről mindkét szülőm esetében?

Figyelt kérdés
Nem jó velük a kapcsolatom és mindkettőnek komoly hitele van az ingatlanukon. Egyedül érvényesülök, nem szeretnék adósságot örökölni.

2016. márc. 10. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Majd amikor odajutsz, hogy örökölnél valamit, akkor lemondhatsz az örökségről, így a vele járó tartozás sem fog terhelni.
2016. márc. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fölösleges. Haláluk után visszautasítod az örökséget. Ez a hivatalos menete.
2016. márc. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előre lemondani tudsz, amikor pedig már öröklésre kerül a sor, azaz valamelyikük elhunyt, visszautasítani tudod.


Lemondani közjegyző előtt tudsz írásban. Semmi értelme, hiszen ha a hagyatéki tárgyaláson nyilatkozol, hogy visszautasítod, ugyanazt eredményezi.

Előre ezért felesleges.


A közjegyző a hagyatéki tárgyaláson tájékoztat a hagyaték mértékéről, miket tartalmaz, mennyi a vagyon és a tartozás.

Ennek fényében tudsz szerintem racionális döntést hozni.

2016. márc. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. A fenti hozzászólónak üzenem, hogy tartsa meg a véleményét magának , mert senki nem kérdezte. Nem szeretnék beléjük rúgni, csupán soha nem törődtek velem, még az alapvető szülői kötelességüknek sem tettek eleget. Egyszer majd családot szeretnék alapítani,ahol kell majd lakás, autó, háttér a gyerekeim neveléséhez. Nem szeretném úgy kezdeni az életem, hogy adósságot kapok. Ezért tettem fel a kérdést.
2016. márc. 10. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!