Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Zárolt összeget fel lehet venni?

Zárolt összeget fel lehet venni?

Figyelt kérdés
A történet a következő: Levettem x összeget a számlámról egy másik bank atmjéből elvileg ilyenkor zárolódik az összeg a számlán. Utána fizetés után újra vettem fel pénzt minden gond nélkül sajat atmben, majd most lementem -ba az elso felvetel miatt amit a masik bank keson tobb hetes kesessel konyvelt el, emiatt lement a penzem minuszba. A kérdés az hogy ha az olyankor zárólódik akkor a másik felvételnél már nem engedné felvenni az összeget nem?

2016. márc. 17. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Persze Pistike!

Amit a pénzfelvétel miatt levontak a számládról, felveszed mégegyszer... Hogyne!

2016. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van a számládon pl. 50 ezer ft és ebből felveszel 30 ezret más ATM-nél, akkor a felhasználható egyenleged 20 ezer ft lesz, még akkor is, ha nincs lekönyvelve. Ha ezután a saját ATM-nél felveszel 30 ezer ft-ot, akkor minden bizonnyal olyan kártyád van (hitelkártyád?), hogy le tudsz menni vele mínuszba. Ellenkező esetben egyszerűen nem adott volna 2.-ik alkalommal 30 ezer ft-ot.

nem a másik bank a hibás, mert a rendelkezésre álló egyenleg az mindig pontos - akkor is, ha nincs lekönyvelve.

2016. márc. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló. Így történt, azért kérdezem hogy ilyen esetbe mit tudok tenni?


A bankban aki hívott telefonon azt mondta hogy az a bank ahol felvettem atmbe keson konyvelte el. Viszont nekem is azert fura mert zarolt osszeget elvileg nem lehet felvenni. Ezert nem ertem az egeszet, es azt sem tudom kihez fordulhatnek ezugyben. A bank meg engem probalt hulyenek nezni es sajat maga ellen beszelet a telefonon.De a penzt meg mindig kovetelik, es nem is az en hibam miatt.

2016. márc. 17. 12:12
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Ebben az országban mindenki csak áldozat. Áldozat, aki abbanhagyta a tanulmányait, de felvette és elköltötte az ösztöndíjat, amire nem volt jogosult, mert hát miért utalnak olyan ösztöndíjat a számlájára, amire nem jogosult. Áldozat vagy, mert állításod szerint volt pl. 30 ezer forint a számládon, melyet felvettél egy idegen ATM-ből, majd valamilyen hiba folytán még egyszer fel tudtad venni saját ATM-ből, ha nincs hitelkereted. Mert hát ha én fel akarok venni 30 ezer forintot és meg is kapom az idegen ATM-ből elballagok egy másik ATM-hez és bár tudom nincs már 30 ezer forintom, még egyszer fel próbálom venni, mert ez a hobbim.


Nyilván amiatt lehet panaszt benyújtani a bankhoz, hogy ha mondjuk nincs hitelkereted és valamilyen hiba folytán a második 30 ezer forintot mondjuk 30%-os kényszerhitellel könyvelték, hogy engedjék el a kamatot, Te meg visszafizeted azt a 30 ezret , vagy jóváírják, amikor legközelebb beérkező összeg érkezik a számládra, feltéve hogy folyamatosan érkezik pénz rá.


Velem még sosem történt olyan, hogy egy bankkártya műveletből keletkező követelést ne azonnal könyveltek volna.

2016. márc. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Akarom mondani zároltak volna, a könyvelés az néhány napot igénybe vesz.
2016. márc. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen ezt mondták nekem telefonon. Hogy itt a 2-3napos könyvelésből 3hetes lett. De effektíven ez akkor zárolt összeg, és nem lehetne felvenni. Szóval nem értem mi a teendő ilyenkor.


Tény hogy felvettem a pénzt de nem számolgattam hogy mennyinek kell rajta lennie, csak most derult ki hogy valami nem oké. nincs semmilyen hitel a szamlamon, szoval nemtudnek tobbet levenni.

2016. márc. 17. 12:59
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem, itt úgy látszik nem a 2.-ik eset forog fenn(2-es vagyok), hanem 1-es írta jól, bár szerintem a kérdező sem kérdezett pontosan, de akkor leírom, hogy lehetett:

Ugyanis, ha van 20 ezer ft-od, felveszed idegen ATM-ben, a 20 ezret, akkor annak ugye van pénzfelvételi díja (az idegen ATM miatt, legyen ez mondjuk 800 ft.. Ezek után, ha megkaptad a fizetésed, tegyük fel 150 ezer ft-ot és azt a 150 ezret fel is veszed (egyszerin, ingyenes saját ATM-ből), akkor az idegen ATM-ben felvett pénz lekönyvelése után jelentkezik a -800 ft, és a kérdező alighanem ezt kéri számon. Itt NEM ZÁROLT ÖSSZEGről van szó egyébként, hanem kezelési költségről és igen, ezzel valóban le tud menni a számla -800-ra akkor is, ha nincs hitelkeret vagy hitelkártya. Egyszer én is jártam így, hogy a bank a saját számlavezetési díjával leterhelte az amúgy nem hitelkártyámat, tehát a számlavezetési díjjal lement mínuszba.

2016. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Jó, látom, közben a kérdező is leírta. De most tulajdonképpen a bankot hibáztatod, mert felszámolta a kezelési költséget, csak későn?

Nem értem... Az a pénz nem a Tiéd, ha más automatában vettél fel, akkor tisztában kellett volna lenned azzal, hogy az többe kerül.

Én is mindig hagyok a hó végére annyi pénzt a számlán, hogy a számlavezetési díjra maradjon - ne menjek le mínuszba ezáltal.

2016. márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

"és nem lehetne felvenni. Szóval nem értem mi a teendő ilyenkor. "


Az a teendő, hogy befizeted azt a pénzt a számládra és akkor nem leszel mínuszban. Vagy megvárod, amíg megérkezik a következő fizetés - de akkor lehet, még valami hitelkamatot is felszámolnak a végén - ezt a bankodtól kellene megkérdezni.

2016. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Legközelebb számolgasd a pénzed. Tudom, elkölteni mindig könnyebb, mint visszafizetni, de sajnos a banknak jár a pénz, az meg te a hibád, hogy mínuszba ment a számlád, te nyújtózkodtál tovább, mint ameddig a takaród ért.
2016. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!