Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Zárolt összeget fel lehet venni?

Zárolt összeget fel lehet venni?

Figyelt kérdés
A történet a következő: Levettem x összeget a számlámról egy másik bank atmjéből elvileg ilyenkor zárolódik az összeg a számlán. Utána fizetés után újra vettem fel pénzt minden gond nélkül sajat atmben, majd most lementem -ba az elso felvetel miatt amit a masik bank keson tobb hetes kesessel konyvelt el, emiatt lement a penzem minuszba. A kérdés az hogy ha az olyankor zárólódik akkor a másik felvételnél már nem engedné felvenni az összeget nem?

2016. márc. 17. 11:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk, ha nincs hitelkeretre szerződés, akkor az ÁSZF az irányadó kamat és költségek szempontjából, de lehet persze reklamálni, hogy ezeket engedjék el, mert technikai probléma történt. A pénz viszont így is, úgy is visszajár a banknak.
2016. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nos akkor leírom pontosan amit eddig én tudok:


Volt a szamlamon meg 20ezer forint. Ezt levettem februar kozepe fele. Itt lement 10forintra az egyennlegem.


Utána kaptam elsején pénzt, ugye nem néztem mennyit, csak atmbe ramentem hogy egyenleginfo. Latom hogy 65000forint. Es ezt levettem igy egy az egybe. Most igy ugye megint lement par forintra az az osszeg ami a szamlan van. es a mai nap lement -20ezerre a szamlan levo penz. Mert hogy abban a 65ezerben benne volt az a 20ezer is amit korabban mar levettem, de leengedte venni ujra. Tehat a 20ezres levetel egy olyan banknal tortent ahol a konyveles nem 1-2nap volt, hanem 3het. de ez esetben az osszegneg zarolva kellene lennie nem? Tehat nekem ezt nem kene tudni ujra levennem. Nem igy van?

2016. márc. 17. 15:00
 13/14 anonim ***** válasza:
79%

Hát kérdező, most már megbolondítasz minket :D

Akkor mégiscsak az én első verzióm, a 2-es válasz volt a jó, csak Te eddig zsákbamacskát árultál.

Kár, mert akkor feleslegesen ment az időm :-( Én kiszálltam 82-es)

2016. márc. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igen, csak elvileg ez nem hitelkártya, nincs is a szerzödésben erre vonatkozó adat. Azért is furcsálom az egészet.
2016. márc. 17. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!