Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Citibank adósságrendező...

Citibank adósságrendező hitelről vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Több hitelem van, aminek a törlesztése már nagyon megerőltető számomra. Keresgéltem, és egyedül a Citibank nyújtana adósságrendező hitelt ingatlanfedezet nélkül. Viszont a Citi ugye eladja a lakossági portfólióját az Erstének év végén. Ezért kissé furcsa számomra, hogy ennyire kedvező a hitel (nem kell közjegyző sem, mint pl. Raiffeisennél, a THM 19,3). Keresgéltem, és annyit találtam, hogy a feltételek maradnak az átadás után. Van, lehet-e ebben bármi buktató? Nagyon kedvező lenne, mert így 36000 Ft-al kellene kevesebbet fizetnem havonta, de félek belemenni egy újabb hitelbe, viszont az eddig tarthatatlan. Mit csináljak? Tudtok tanácsot adni?

2016. márc. 21. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha egy godor aljan vagy, akkor az elso szabaly hogy hagyd abba az asast.

Hitelbol adossagot rendezni olyan, mint godor aljan asni hogy a folddel feltoltsd a godrot.

2016. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor szerinted mit kellene csinálnom? Hó végén már kenyérre sem marad.. Arról nem is beszélve, hogy van egy hitelkártyám, aminek a törlesztője havonta pl. 55 ezer, de amint átutalom, kiveszem a kivehető 30 ezret, a maradék megy kamatra, de így már hónapok, évek óta nem csökken a tartozásom, mert mindig kiveszem amit beteszek, mert KELL kenyérre. Ha ebbe belemegyek, legalább látom a végét..
2016. márc. 21. 15:50
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha csak okoskodni tudsz akkor okos ötletet adj...
2016. márc. 21. 15:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azzal kellene kezdeni aminek a legtobb a kamata. Tehat minden mas hitelnel csak a legszuksegesebb minimum, minden ami marad menjen a hitelkartya torlesztesere. Ha attol megszabadultal, kettevagni.

Utana fokozatosan haladva, mindig egyre koncentralni es arra a maximumot.


Ha ugy probalsz kimaszni belole, hogy egyszerre mindegyikbe torlesztgetsz kicsivel tobbet itt is ott is, az nem fog menni.


Hitelkartya adossag eseten igazad lehet, ott valoban nem rossz otlet az adossagrendezo hitel, csak ne ess abba a csapdaba hogy tobb penzt veszel fel mint maga az adossag ("lelegzetvetelhez jutas" cimen), hogy aztan meg melyebbre kerulj. Es persze csak azokra a hitelekre (foleg a hitelkartyaera), amelyiknek a kamata magasabb mint a rendezohitele.


Az hogy a portfoliot eladja teged elvileg nem erint, ha fix kamatozasu hitelt irtal ala, azt a jogutodnak ugyanugy tiszteletben kell tartani.


Penzugyekben meg olvasgasd ezt: www.kiszamolo.hu

2016. márc. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
van egy személyi kölcsönöm, és két nagyobb hitelkártya tartozásom. ha már 2 hét csúszásban vagyok, fenyegetnek. de a minimum összeget már nem tudom tovább fizetni, a személyi kölcsön meg ugye szintén adott hogy mennyi egy hónapban. így ha be is fizetem a hitelkártyára a pénzt, le is kell vennem, mert nem marad pénzem. így lényegében a hitelkártyára csak a kamat megy, de a tőke nem. ezért gondoltam az adósságrendezőt. így csökkenne a teljes tartozásom. amúgy a THM 19,33. a többié szerintem ennél sokkal magasabb főleg hogy jó régen vettem fel. és természetesen csak annyit vennék fel amennyi a teljes tartozást kiegyenlíti
2016. márc. 21. 16:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

bar kulfoldon elek, itt kicsit masok a penzugyi dolgok, de itt is 4 lesz a 2 + 2 ;)


Nekem auto tortelsztom, 3 hitelkartyam es egy szemelyi hitelem volt x banknal. Atmentem y bankba es megkerdeztem mit tudnak adni.


Mivel regota ugyfel vagyok es 10+ eve ugyanannal a cegnel rendszeres bevetellel, siman adtak egy uj hitelt, amibol az osszes adossagom kifizettem, szoval szerintem ez nem egy ordogi dolog. Ha mar az ember (sajnos) eljutott odaig, hogy igy elusszon az adossaggal, meg kell ragadni az alkalmat ha van egy jobb ajanlat.


DE!


En elotte komoly excel tablas szamolast csinaltam.

Kiszamoltam, hogy mennyi a kulonbozo hitelkartyak kamata es ha xy-t fizetek havonta, arra mennyi a kamat es 5 ev mulva mennyivel tobbet fizetek ki a kartyakra.

Ugyanugy a szemelyi kolcsont is kiszamoltam.

Aztan kiszamoltam, hogy az adossagtorlesztonek mennyi a kamata es 5 ev vegen mennyivel tobbet fizetek ki nekik. A szamokbol nyilvanvalova valt szamomra, hogy a hitelkartya tarthatatlan es a legjobban ugy jarok, ha felveszek egy ujabb hitelt, hogy az eddigieket fizessem.


En mondjuk szerencses esetben voltam, mert fel tudtam venni annyit, amibol minden adossagot kifizettem es meg maradt is egy kis extra penz.

A csabitas eros volt hogy azt az extra penzt magamra koltsem, de azt inkabb mindjart vissza is fizettem az adossagtorlesztobe. Tovabba minden honapban amikor marad egy kis extra, azt teszem az adossagtorlesztobe, illetve a karacsonyi bonuszt is, bar a hagyomany ugy tartja, hgy ajandekozzunk, en nem veszek senkinek semmit, hanem a penz megy a banknak.


Fontos, hogy elolvasd a kisbetus reszt. Fontos, hogy a kamat fix legyen vegig. Fontos, hogy lejarat elott ki tudd fizetni, mert ha maholnap talalsz egy 20ezrest az utcan, azt be tudd fizetni az adossagtorleszto hitelbe, amivel az egesz kevesebb lesz, vagyis hamarabb fogod tudni kifizetni mint 5 ev. (vagy akarhany evre veszed fel).


Bocs, ha nagyon szajbaragosan/erthetetlenul irtam, de remelem segit :(


En ugy mentem a bankba a hitelert, hogy leirtam melyik kartyan mennyi a tartozas (kartyaszam, bank nev stb), autotorleszto szamlaszam, teljes osszeg, stb, masik banknal levo szemelyi hitel stb, es a neni azt mondta, hogy amikor ilyen fillerre pontosan tudja a kliens hogy mennyi kell neki (illetve szamlaszamokkal igazolja, hogy mire kell a penz) sokkal szivesebben es jobb kamattal adja a bank a hitelt, mintha bemesz, hgy 'he aggyatok ma me ko a penz'...

2016. márc. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,ez most nagyon hasznos válasz volt. Azt még meg kell kérdeznem hogy lehet-e "betörleszteni".
2016. márc. 22. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!