Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » American Express Gold. Megéri...

American Express Gold. Megéri -e aktivalnom? (Alul részletek)

Figyelt kérdés
Havi 210ezret keresek. Nem szeretnék lemenni minuszba,nem is fogy el sosem a pénzem, viszont az Otp küldott egy ilyen kártyát. Alapból kp ellenes vagyok,tehát mindenhol bankkártyával fizetek. Ha jól olvastam éves kartyadij 16ezer forint, viszont kalkulatorban kiszámoltam, hogy a jovairasom a kártyás fizetések után 40ezerre jönne ki, tehát lenne egy csili-vili kartyam, amiért meg minden évben kapnék (40-16ezer) 24 ezres különbözeti díjat is. Hol a bökkenő?

2016. márc. 23. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehol. Nekem is Amexem van, teljesen jól használható, annyi hogy néhány boltban nem fogadják el, oda kell egy MasterCard vagy Visa.
2016. márc. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valaki elmagyarázná nekem csóró senkinek hogy mi a pláne egy ilyen kártyába? Nem kekeckedésből, tényleg érdekel.
2016. márc. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A vasarlasaid utan 1-2%ot visszakapsz. Tehát ha évi 3 milliót fizetek pl a kártyával egy év alatt akkor 30-50Ft-ot jovairnak a számlámon. Igy aki meg tudja állni, hogy ne menjen le minuszba(vagy a kovi fizetéséből simán visszahozza magát pluszba) és sokat fizet kártyával annak megéri elvileg.
2016. márc. 23. 22:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kapsz mindenre jóváírást, pl kajára nem jár, illetve vannak limitek, negyedévente max összeg. (cib-nél legalábbis így van)
2016. márc. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs bökkenő, ha fegyelmezett vagy, de a lakosság kb 90%-a nem az. A hitelkártyák a legmagasabb kamatú hiteltermékek, ezért ez a legjövedelmezőbb üzletág a bankok számára. A többség megfizeti a kb 40% kamatot, amiből bőven jut azok számára 1-2% jóváírás, akik időben feltöltik a hitelkeretüket.
2016. márc. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenre kapsz jóváírást, még a rezsiszámlákra is, ha Amexről fizeted. Jó, úgy kell törleszteni, hogy ne kelljen kamatot fizetni, akkor éri meg.
2016. márc. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Banki dolgozó vagyok, ma aktiváltam egy amex blue-t.

Azért váltottam ki, mert így tudtam ingyenesen (2*40 eFt=80 eFt) számlanyitási díj nélkül újrakötni a lakáskasszákat (otp).


Igaz, ez csak a blue, de nem lenne ez neked elég?

Most van promós akciójuk, így nem is 16 eFt az éves díj.

(jún 30-ig ha 120 eFt-ért vásárolok vele és minden 13-ai fordulónapra visszatöltöm, akkor nincs éves kártyadíj sem- havi számlavezetés valami 260 Ft).


Itt a hirdetményük erről:

[link]


A blue és a gold között csak a hitelbírálatban van eltérés.

(nekem blue-ra is olyan keretösszeget adtak, hogy csak néztem, iszonyatosan sok, felesleges stb.)


Ha kiküldték és 16 eFt éves díjjal, akkor ne ezt aktiváld, hanem menj be egy fiókba és ezzel a promós hirdetménnyel igényelj (kelleni fog bankszámlakivonat, ha nem otp-s számlára megy a jövedelem, akkor munkáltatói, vezetékes vagy előfizetéses mobilszámla és 1 napon belül kiajánlanak hitelkeretet rá, nagyjából a havi nettó béred 2-2,5 szeresét.


A dolog "trükkje": pontos pénzügyi ismereteket igényel, pontos fizetési fegyelmet

- minden hónap 13. napján van a fordulónap, tökmindegy mikor vásárolsz vele, addig a napig érdemes rendezned a költéseidet, ha nem teszed, azért a THM sok.

- csak a pénzügyileg extra tudatlanok használják készpénzfelvételre :)

- a visszatérítésekre is ott a kalkulátor az otp honlapján, most erre is van promó (lidl, c&a, dm meg ezekben 2%-ot ad, de van felső határ, tehát éves szinten egy normális jövedelemmel/költési szokásokkal nagyjából 10-15 eFt-ra számíts max)


Ha lakáskasszát kötnél, akkor igazán előnyös, mert gyakorlatilag 0 Ft-ból tudod kihozni az egyszerre kötött akárhány megtakarítást és a kártya éves díját is.

2016. márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!