Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarék pénztár hogy...

Lakástakarék pénztár hogy működik? Berakok havonta 20 ezret, akkor tíz év múlva mennyit kapok?

Figyelt kérdés
Láttam hogy van valami kamat, az mire vonatkozik?
2016. márc. 24. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:

A havi befizetéseidre jár 30% állami támogatás és valamennyi kamat is (0,1-3% módozattól, pénzintézettől függően), de csak akkor, ha legalább 4 évig takarékoskodsz és lakáscélt is igazolsz. Ezen kívül van egy kedvezményes hitelrész is, amit nem muszáj igényelni, tehát ez opcionális.

Jelenleg 4 pénztár működik:

OTP, Fundamenta, ERSTE, AEGON

Bővebb, részletesebb információt a pénzintézetektől, vagy olyan közvetítőktől kaphatsz személyesen, akik ezekkel a termékekkel foglalkoznak.

2016. márc. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem kapsz a közvetítőtől semmilyen jó információt. Tegnap hívott fel egy OTP-s ügynök, olyan hülye volt, mint s...gg. Azt sem tudta, mennyi a kamat, tíz percit tartottam a vonalat, erre kinyögte, hogy 2 ezer valamennyi forint. Mondom, kisanyám, százalékban add már meg! Milyen bank vagytok ti, mégis! Erre megint tartottam a vonalat, mire kinyögte, hogy 0,1 százalék.

Mondom, hogy az nudli, más konstrukció esetleg? Hát, ööö, nekik ez van. Érdekel-e? Ott az állami támogatás. Mondom, megnézem akkor a konkurenciát.


Aztán kiderült, hogy hazudott a nő, mert az OTP honlapján volt még egy 3 százalékos, egy 1,5 százalékos kamatú is. Szerintem írok is az ügyfélszolgálatra, hogy hazudozós sales-ekkel többé ne hívassanak fel.

2016. márc. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
#2 voltam: csak a honlapokban és az ÁSZF-ben bízz, mindenki más hazudik, és a jutalékra hajt. Az ÁSZF-et viszont be kell tartani, ez van.
2016. márc. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
09.02-es, jelenleg nincs az OTP-nél 1,5%-os módozat, de a többivel sajnos egyetértek.
2016. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Friss ÁSZF-ben találtam egyet, valami OTP Max vagy ilyesmi a neve
2016. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

OTP-ben jelenleg a lakossági ügyfelek Start módozatot köthetnek (0,1% kamat) és FIX módozatot (3% kamat).

Más nincs.

Én már csak tudom, elhiheted:)

2016. márc. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

OK :) Elhiszem, de ennek a végén, mi ez a négyféle konstrukció?


[link]

2016. márc. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt található azon módozatok listája, amit már NEM értékesít az OTP:


[link]


Az OTTHON módozatokat társasházak még köthetik, de jelenleg a lakosság csak a START és a FIX módozatot kötheti. (Az utóbbit is csak igen szigorú feltételekkel)

2016. márc. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy szigorú feltételekkel? Mik azok a feltételek, és hol lehet megnézni?
2016. márc. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A FIX módozatot most csak azok köthetik, akik új AMEX hitelkártyát igényelnek és 30 nap áll rendelkezésükre a kötéshez.


Hirdetmények között lehet megtalálni (1%-os nyyitási költségű módozatok között).


Azt már csak a "sorok között" lehet kiolvasni, hogy az AMEX kártya használata sem a megtartása nem feltétel....

2016. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!