Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Üdv! Férjem a házasság kötésün...

Timi1976 kérdése:

Üdv! Férjem a házasság kötésünk előtt kezességet vállalt egy hitelügyben. Félhetek e attól, hogy a gyerekeim vagy az én cuccaim közül elvisznek valamit a végrehajtók?

Figyelt kérdés
Most ott tart a dolog, hogy tiltani fogják a fizetését, és ha nem elég jön a végrehajtó is. Mivel nincsenek számlák, nem tudom bizonyítani, hogy azokat házasságkötésünk előtt szereztük. Gyerekeknek a tv, Xbox, laptop. Ilyesmi. Hogyan óvhatom meg magunkat???
2016. márc. 25. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek "cucca" nem nagyon lehet, ha még nem keresőképes.

Gyerekhez köthető dolgokat természetesen nem visznek el, mint ahogy tanszereket sem. A TV már nem "köthető" a gyerekhez, tehát akár vihetik is, de a számítógépet nem viszik ha még tanul, mert az taneszköznek számít. Feltételezik, hogy az Xboxot is a gyerek használja, nem pedig apuka, mint ahogy a melltartót sem a férfi hordja (jó esetben). :)


Minden más "necces" dolog, ha nem bizonyítható, hogy honnan ered, kinek a tulajdonát képezi igazából.

2016. márc. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vidd megbizható emberhez az értékesebb dolgokat.

Laptopot, xboxot simán elvihet.

2016. márc. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem viheti el! Mondom: Taneszköznek számít, ha iskoláskorú van a családban. Taneszközt nem vihet el!

Xbox nem számít annak, azt viheti...

2016. márc. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát köszi!Amúgy lehet a gyereknek is cucca,mivel ahogy nekem sincs úgy a gyerekeimnek sincs közünk ehhez az egészhez csak belekeveredtünk.A gyerekeim 12 évesek,a férjemmel pedig 5 éve vagyunk együtt,ez a hülyeség pedig az esküvőnk előtt kezdődött.Gáz ez mindenhogy.
2016. márc. 26. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!