Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy 488ezres hitelkeretem....

Van egy 488ezres hitelkeretem. Szeretnem torleszteni . Hogyan tegyem? Nem ertem ezt az egeszet!

Figyelt kérdés
Multkor rajtahagytam 16ezret .hagytam nekem rajta 3ezret.most megint 488ezer a keret???hogy csinaljam hogy rajtamaradjon az az osszeg amit rajtahagyok!!!!
2016. márc. 26. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld már meg kicsit érthetőbben megfogalmazni mi a problémád.
2016. márc. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
A hitelkártyák csillagászati kamatokkal működnek. Valószínűleg annyit fizettél csak, amennyi pont fedezte a kamatokat. Ha záros határidőn belül le akarod tudni, jóval magasabb összegeket kell befizetned havonta.
2016. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
21:47 a bingó. Akkora a kamat, hogy nem hogy csökkenne a hitel, de néha nő. El kell kezdeni nagy összegeket visszafizetni. Diákhitel mi?
2016. márc. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A hitelkártyák kamata 20% körüli, de lehet, a tiéd még ennél is drágább. Ha valamelyik hónapban több a tartozásod, mint a kereted, akkor még büntető kamatot és különböző egyéb költséget is felszámolnak a bankok. Minden hónapban először a költségeket vonják le, így csak a maradék csökkentené - már ha van - a tartozást.

A keretet úgy tudod lenullázni, hogy MINDEN HÓNAPBAN egyre több pénzt kell rajtahagynod, mint a kamat és a költségek. Kb havi 10.000Ft lehet csak kamat, de ha egyéb költség is volt, pl 5000Ft büntetés, mert túlhúztad a keretet, akkor ne csodálkozz, hogy a következő hónapban ugyanott tartasz, mint előtte, ha csak 16.000Ft-ot hagysz rajta.

Alapszabály, hogy a hitelkeret, a hitelkártya nem arra való, hogy tartósan elhasználd róla a pénzt. Ha így teszel, egyenes út vezet az eladósodáshoz.

2016. márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Fogyószámlahitelnél nincs ilyen. Akkor leszel pluszba, ha 488 ezer Ft-ot teljesen törlesztetted, + a rájövő kamat.
2016. márc. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Egyszerűen többet fizetsz be a kamattal terhelt összegnél.
2016. márc. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De hogy csinaljam hogy torlesztodjon???? Most ha rajtahagyok 20ezret akkor azt hogy csinaljam hogy kovetkezo fizetesig rajta maradjon es mar annyival kevesebb legyen??ezt nem ertem!!!
2016. márc. 27. 12:51
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez nem hitelkartya hanem folyoszamlahitel
2016. márc. 27. 12:52
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem értelek, a hitelkeret azért hitelkeret, hogy legyen a számlán, ha nem akarod, le kell mondani.


Ha még egyik hónapban átmész mínuszba, a kamatokat ki kell fizetni.

2016. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Folyószámlánál nincs fixtörlesztő összeg, tehát az nem havi szinten kell törleszteni. 20 ezer Ft-od akkor lesz rajta, hogy törlesztetted a 488 ezer Ft tartozásod (plusz az aközben keletkezett többlet tartozást ami a kamatokból jött össze) és plusz még rányomsz 20 ezer Ft-ot. Összesen 508 ezer Ft (+ kamat).


Fogalmam sincs, hogy folyószámlahitelnél milyen kamatok vannak.


A lényeg, ha a számládra érkezik akármilyen összeg az az azon nyomban törlesztésre megy. Ha a fizetésed 100 ezer Ft havonta, akkor utalás után - 388 ezer Ft (- kamat) marad a számládon. Ez egész addig megy amíg nem törlesztetted a fennálló bárminemű tartozásod a bank felé. Utána már megmarad a fizetésed vagy miegymásod. Ha egy bizonyos idő után nem érkezik pénz a számládra és a bank látja, hogy nem törlesztesz akkor x napon belül felszólítást kapsz, hogy fizesd ki a fennálló összeget egyben.


Egyébként most utána néztem és a kamat az igénybe vett összeg (alsó hangon is) 20%-a lesz, ennél alacsonyabb kamattal rendelkező folyószámlahitelt adó bankot most nem találtam. A legtöbbnél 25%, ha az utóbbival számolunk akkor 12 200 Ft csak a kamat.


A folyószámlahitel egyébkét egy óriási nagy vicc, mert lényegében arra van, hogy erőd felül vásárolj.


Ajánlom, hogy tarts pénzügyi böjtöt addig amíg egy forintig vissza nem fizetted.

2016. márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!