Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen lakástakarék számlát...

Milyen lakástakarék számlát érdemes nyitni, és mennyi futamidőre?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, és lakáshoz szeretnék megtakarítást. Azt olvastam, hogy a 2x4 év, jobb lenne, mint az 1x8. Amíg a szüleimmel élek, talán megoldható lenne a havi 40 ezres költség. Gondolkodtam állampapíron is, de mindenképp fix kamatra szeretném a pénzemet lekötni. Vagy valami olyan megoldás érdekelne, hogy a fizetésem egy része, mindig külön számlára kerüljön, ahol valamit kamatozik, bár ha nem lekötött, akkor gondolom nem sokat kamatozhat. Bármilyen megoldás érdekel, kérem segítsenek, ha tudnak!

2016. márc. 29. 12:12
 1/6 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni, hogy valószínűleg szükségem lesz külön hitelre is
2016. márc. 29. 12:13
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

A lakátakaréknak a normál betéti kamata igen alacsony, a hozzáadott állami támogatással együtt lehet piacképes.

3 nagy szolgáltató van (Erste, OTP, Fundamenta) nagyjából hasonlóak a kondíciók, ugyanaz a törvény vonatkozik rájuk.


Érdemes aktuálisan olyat keresni, ahol a kezdeti számlanyitási díjat (20 eFt-os havi fizetendő szerződéses összegre érdemes kötni, itt lehet maximálisan felvenni az évi 72 eFt állami támogatást, kevesebbnél arányosan kevesebb, több összeg meg értelmetlen, mert egy szerződésre évente ennyi a maximum támogatás).

20 eFt-os szerződéses havidíj fizetés esetén a számlanyitási díj 40 eFt, tehát 2 szerződés után 80 eFt- ami nem kevés.

(arról nem beszélve, ha majd fel akarod használni, annak is van költsége, pl. hitelelőtörlesztésnél tulajdoni lap, fennálló tőketartozás igazolás stb.)


Most az OTP-nél van akció éppen (múlt héten kötöttem kettőt), ahol bizonyos feltételek teljesülése esetén elengedik a számlanyitási díjakat.

Én már többet kötöttem, járt is le stb.- mindig olyan erziót választok, ahol ezt a kezdeti költséget nem kell kifizetni, mert az több, mint 1 évi támogatást és kamatot elvisz előre.


A 4 évest érdemes megkötni, ha van már konkrét lakáscél.

Ami fontos: egy adószámra egy szerződés köthető, így a másodiknál meg kell adnod közeli hozzátartozó kedvezményezettet is.

2016. márc. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szóval, először is, ne hallgass az egyedi kínálókra, akik az adott pénzintézet megbízásából tevékenykednek. Tőlük kapják a jutalékukat, ha Őket kérdezed, mindig a saját pénzintézetük a legjobb. Ezekből elég sok van itt, és le is húzzák azokat akik ellenzik azt ha valaki korrigálja őket.

Nem az ügyfél számít. Ha jót akarsz magadnak, és segítséget keresel, akkor egy független alkuszhoz fordulsz, aki az ügyfél érdekeit szem előtt tartva tud javaslatot adni több pénzintézet kínálatából.

Az első hozzászóló OTP embere, tisztán látszik az írásából.

Akkor tételesen megyek végig:

- Betéti kamat: abszolút nem alacsony, csak nem szabad 0 Ft-os számlanyitást kezdeni. Ha ingyenes számlát nyitsz, annak a költségét sokszorosan verik le rajtad a futamidő alatt. Pl. elengednek Neked 28.000 Ft számlanyitást, de a másik aki nem, a futamidő végére mondjuk 60.000 Ft-al több kamatot ad. Csak pénz csinál pénzt. Ha nem kajára kell, mindenképpen tökeerős LTP-t válassz, és fizesd be a számlanyitásit. Sokkal több pénzed lesz.

- 3 nagy szolgáltató: (Erste, Aegon, OTP, Fundamenta) ami igazából 4, és most jön az állam a NOK-al, ami inkább a vicc kategória.

- Számlanyitási díj 0 Ft: lásd Betéti kamat rész. Rosszul jársz ha ilyet nyitsz. Mind a 4-nél van 0 Ft-os akció, nem csak az OTP-nél, de nem szabad a már fennt említett okokból. A kezdeti költség nem visz el semmit, sőt segít hogy sokkal többet kamatozhasson a pénzed.

- A 2x4 évest nem értem miért lenne jobb mint a 8-as, de majd valaki felvilágosít. Ha hosszú futamidőt választasz, nagyobb kamatot engedhetnek meg a pénzintézetek, mert jobban be tudják fektetni.

Tegyük fel, 20.000 Ft/hó befizetés, ugyanaz a pénzintézet: 1 181 653 Ft hozam 4 év alatt, 2 548 037 Ft hozam 8 év alatt. Lehet bennem van a hiba, de 2x 4 év messze nem tűnik jobbnak mint az 1x 8.

- Hitel: az LTP-re épülő hitel jegybanki alapkamattól független, jóval magasabb. Jelenleg sokkal jobban megéri egy 5 éves kamatperiódusos hitelt felvenni (5 évig nem változik a törlesztő - ami egy 4 éves LTP alatt gyakorlatilag fixnek tekinthető) - mint az LTP-re épülő fix kamatos jelzáloghitel. Tehát most mindenképpen azt javasolnám hogy nyiss tőkeerős, hozamorientát LTP-t, amihez drága lenne a hitel, de azt úgyse az LTP-re veszed fel, és LTP-tőé függetlenül vegyél fel olcsóbb hitelt.


Befizetéstől, futamidőtől és hitelfelvételtől is függ hogy melyik mikor a legjobb. Van olyan kombináció ahol az egyik pénzintézet a legjobb, van olyan ahol a másik. De olyan hogy mindig ez a legjobb, az már alapból gyanús, vigyázz velük.

2016. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

Kikérem magamnak.

Nem vagyok senkinek sem az embere és nem foglalkozom értékesítéssel.

Egyszerűen leírtam a tapasztalataimat, anélkül, hogy másokat minősítenék.

2016. márc. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha így van, akkor bocsánat. De a levezetésemből gondolom látod miért tűntél annak.
2016. márc. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

...annyit írtam, hogy MOST az OTP-nél van akció és most kötöttem én is.

AZért ott, mert épp a többinél nem volt olyan akció, olyan mértékű kedvezmény, olyan konstrukció stb. ami NEKEM a leginkább megfelelt.


Hogy ebből neked miért következett az, hogy nekem az OTP a fun, az rejtély.

Egyébként más LTP szolgáltatónál is van szerződésem, volt már kiutalásom is két szolgáltatótól, így van összehasonlítási alapom még az ügyintézésekre vonatkozóan is.

2016. márc. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!