Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Plusz jelzálog ingatlanról...

Plusz jelzálog ingatlanról én, mint tulajdonos kérhetem a jelzálog törlését?

Figyelt kérdés

Az én lakásomra lett plusz jelzálog terhelve,hogy a másik ingatlant meg lehessen venni.

A másik ingatlan már 100%,hogy elbírja a hitelt,a hitel tulajdonosa viszont nem hajlandó együtt működni,hogy az enyémről lekerülhessen a jelzálog.

Ilyenkor én,mint tulajdonos lerendezhetem a bankkal?

A hitelhez semmi közöm sincsen!

Nagyon költséges lenne?

Köszönöm!


2016. márc. 31. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

"A hitelhez semmi közöm sincsen! "


Hogyne lenne, akkor nem kerult volna jelzalog az ingatlanodra.

2016. márc. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Zálogkötelezett vagy.

A hitelszerződés módosítását az adós kezdeményezheti.


Bár azért menj be a bankba, add elő részletesen a problémád és kérdezd meg, hogy mit javasolnak.

Nem úgy értem, hogy az adós beleegyezése nélkül meg lehet oldani, de esetleg valamilyen más megoldásról tárgyalni. Amit utána mindenki elfogad.

2016. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xswerdy ***** válasza:
Ilyenkor alapvetően a két ingatlan egyetemlegesen képezi a fedezetet. Egyik sem erősebb a másiknál. Ha időközben már elegendő az egyik fedezet, akkor a bank kiengedi a másikat, de ebben együtt kell eljárnotok az adóssal, hogy melyiket engedjék ki.
2016. ápr. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!