Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Intrummal kapcsolatos kérdés?...

Intrummal kapcsolatos kérdés? Sokat olvastam róluk, kíváncsi vagyok, mihez van joguk?

Figyelt kérdés

Kaptam egy levelet tőlük egy régi hitelemmel kapcsolatba (ami a Vodafone-nál volt),hogy: "Az engedményezés óta részletfizetési megállapodást is kötött Társaságunkkal, mely 2009.augusztus 22-től volt érvényben, a havi részlet összege 11.906 Ft volt és 13 havi futamidőre került engedélyezésre. Továbbá tájékoztatjuk, hogy az Ön által történt befizetések alapján 130.968 Ft került könyvelésre az ügyben.

A megállapodás szerinti összeg azonban csak részben került teljesítésre, a fennmaradó hátralék mai napig nem került kiegyenlítésre."


És ha nem fizetek,akkot jogi úton hajtják be. Itt nincs még elévülés? Mihez van joguk?


Illetve egy másik ügyben is megtaláltak hirtelen: Hivatkozva alábbi levelére tájékoztatjuk, hogy a fenti ügyiratszámon nyilvántartott tartozást a MAGYAR CETELEM BANK ZRT .engedményezte Társaságunkra 2010. decemberében. Társaságunkkal 4 db részletfizetési megállapodást kötött, az utolsót 2015. március 12. napján. Az Ön által, 2015 március 19. napján aláírt részletfizetési szerződés 2015. március 26. napján érkezett Társaságunkhoz. Ebben az ügyben 44.189 Ft befizetés érkezett és a fennmaradó tartozás még 65.980 Ft.


Mindkettőnél részletfizetést kínálnak.

Ilyet jogomba áll írni: A személyes adatkezelésről szóló törvény szerint nem adható ki személyes adat harmadik félnek, – csak abban az esetben, ha az adóst erről levélben tájékoztatják, és beleegyezését megkapják.És én nem Önökkel hanem a Vodafone-nal illetve a Cetelemmel szerződtem,ezért kérem adataim azonnali törlését!


Légyszíves segítsetek. Mert átmenetileg pénzszűkében vagyok és ha fizetni is kell,csak ősztől tudok.


Mikortól van elévülés (mikortól számolják,illetve mennyi idő után élhetek vele)?

Intrumnak joga van letiltáshoz vagy egyéb módon behajtani a pénzt?(Jogi úton stb.)


Válaszokat előre is köszönöm!


Szép napot kívánok Mindenkinek!



2016. márc. 31. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi extra joguk nincs, egy sima jogi iroda, aki ilyen problémás ügyeket adminisztrál, ismerve a dolgok jogi hátterét. Bármit csak jogi úton tudnak elérni, végrehajtást csak a bíróság rendelhet el, ők önhatalmúlag nem.


Maga a követelés jogos, hiszen tény, hogy tartozol. Az elévülés 5 év, de a régi Ptk. szerint ezt megszakítja a tartozásról szóló értesítés. (Az új szerint már nem, de mivel ez régi jogügylet, a régi Ptk.-t kell alkalmazni.) Ha volt ilyen, akkor nem évült el.


Az adataidat átadhatják, valószínűleg ehhez hozzájárultál a szerződés aláírásakor, valamilyen apróbetűs részben (ÁSZF, Üzletszabályzat, stb.)

2016. márc. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm!

Levelet csak az utobbinál kaptam. Az elsőnél nem kaptam már több,mint 5 éve.

A "jogi úton" mit jelent pontosan?

2016. márc. 31. 12:25
 3/6 A kérdező kommentje:

Igaz,költözés volt,de se levelet se emailt nem kaptam. Esetleg mostanában küldhettek a régi címemre,de erről nem tudok. :(

Akkor az első ügy elévült? Ilyen esetben tudnak valamit tennni?

2016. márc. 31. 12:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jelezted feléjük, hogy változott a lakcím, és ők tudják igazolni, hogy a náluk nyilvántartott lakcímre küldtek levelet, akkor nem évült el az ügy. Vagy szerinted nekik honnan kellene tudni, hogy te költözöl, ha nem jelented be? Nekik nincs joguk letiltáshoz stb, de ahhoz igen, hogy továbbadják végrehajtónak, aki viszont már tilthat majd.
2016. márc. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A "jogi úton" mit jelent pontosan?"

Két lehetőség van:

- Fizetési meghagyás: ez úgy működik, hogy közjegyző küldi neked (tehát nem egy magáncég, stb.), leírják, mennyivel tartozol, és kinek. Ha ennek nem mondasz ellent, akkor automatikusan jogerőre emelkedik, és végrehajtható a benne foglalt összeg. Tehát onnantól az Intrum mehet a bírósági végrehajtóhoz, akinek kb. mindenhez joga van. Ha ellentmondasz a meghagyásnak, akkor az ügy polgári perré alakul, és mentek a bíróságra pereskedni, kinek van igaza.

- Polgári per: kihagyják a fizetési meghagyást, azonnal beperelnek, és ott döntitek el. Természetesen a per után, ha nekik adnak igazat, akkor ugyanúgy végrehajtható, mint a fizetési meghagyásnál.


"Igaz,költözés volt"

Hát ez probléma, hogy ha a címváltozás nem volt bejelentve. Ezeket a leveleket tértivevényesen küldik, hogy ők tudják a bíróság előtt is igazolni, hogy te átvetted (meg nekik is az a céljuk, hogy megkapd). Viszont, ha nem veszel át egy ilyet, akkor is beáll a kézbesítési vélelem. Ha a régi helyre próbálták postázni, akkor ott valószínűleg ez történt. Akkor viszont bajban vagy, mert ez önhibádból következett be, vagyis a bíróság abszolút úgy fog erre tekinteni, hogy te azt átvetted.


"Ilyen esetben tudnak valamit tennni?"

Ha elévült (ha!), akkor is jogos a követelés. Tehát nyugodtan küldhetnek neked levelet, és egyéb retorziókat is bevethetnek (pl. más ügyekben nem állnak hozzád jó viszonnyal, vagy pl. ha egy banknak tartozol, akkor nem nyithatsz nálunk számlát, stb.) Amit az elévülés jelent, az az, hogy jogi úton nem hajtható be a követelés. De ezt nem kell hivatalból vizsgálnia a bíróságnak, vagy a közjegyzőnek, ha fizetési meghagyást küld. Ezt azt jelenti, hogy ha te konkrétan nem hivatkozol az elévülésre a bíróságon, akkor ugyanúgy nekik fognak igazat adni. Vagy ami még rosszabb - és hallottam már ilyen sztorit -, hogy a delikvens a fizetési meghagyást a kukába dobta, és röhögött egyet, mert hogy a követelés elévült. Csakhogy ilyenkor az jogerőre emelkedik, és végre is hajtható - onnantól meg már senki nem kérdez tőled semmit, nem tudsz az elévülésre hivatkozni.

2016. márc. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbálj egy békéltető segítségével megegyezni velük, és ősztől fizesd rendesen.
2016. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!