Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi értelme bankba rakni több...

Mi értelme bankba rakni több százezer forintot?

Figyelt kérdés

Számoljunk 500 000 forinttal, betétbe 1%-os kamattal, az évente 5000 forintot kamatozva, ebből lejönne mindenféle kamatadó, kezelési költség, stb. Lejön az is hogy kocsival odamegyek, benzin+amortizációs költség, meg idő megy el vele, plusz a pénzhez sem nyúlhatok hozzá bármikor mert le van kötve.

Ha meg ki akarja venni ugyanúgy el kell menni érte, elmegy vele egy csomó idő, meg a benzin is fogy.

Mégis mindenki berakja, ennyire megéri évente ez a plusz 2000 forint, ráadásul elmegy vele egy csomó idő?


2016. ápr. 3. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

És akkor az 1%-al még sokat mondtál. :)


Annyi értelme van hogy ha kirámolják a lakást, és nincs biztosításod, akkor nem bukod el még a pénzt is.

2016. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én esetemben a hipotetikus 5000 forintból lejön 21%, vagyis kapok 3950 forintot.

Ha bankfiókba akarok menni, az nem gond, mert minden sarkon van egy bankfiók ( Budapest), de eleve nem is járok a bankba, hiszen a fizetésem eleve a bankszámlámra jön, tehát nem kell, hogy elmenjek "berakni", internetről pedig el tudok intézni mindent. A lekötött pénzhez is bármikor hozzáférhetek, hiszen ha szeretném, akkor feltöröm a betétet (és akkor buktam a kamatot, de a pénzhez hozzáférek). De egyébként én eleve nem lekötöm a pénzem, hanem rendszeres megtakarítási számlán tartom. Ha onnan fel akarok venni összeget, akkor csak az adott hónapra nem kapok kamatot, nem például egy egész éves lekötésre.

Ha ki akarom venni, akkor egyrészt megint csak van itt minden sarkon egy fiók, másrészt mivel bankszámlára íródnak jóvá a jövedelmeim, akkor is ki kéne venni, ha nem akarnám a bankban tartani.

Tehát nekem nem megy el vele időm és utaznom sem kell. De ha te készpénzben kapod a jövedelmedet, akkor valóban nem éri meg annyira.

2016. ápr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Otthon akarod tárolni a paplan alatt a pénzt?
2016. ápr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha idehaza van, akkor sem kamatozik. Kivenni ATM-ben szoktam, mert ott olcsóbb, mint a fiókba. ATM van sok, nem kell oda autóval menni. Kivenni is csak egy kicsi részét kell, mert a nagyját kártyával költöm el. A bankkal én sok benzint meg időt spórolok, pl. mindent csoportos beszedéssel fizetek, meg utalok, sosem megyek a postára, és sosem kések semmilyen számlával, mert mindent időben vonnak, időre be van állítva az utalás.
2016. ápr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Annak semmi értelme, hogy fogd a megtakarított készpénzedet, és elvidd egy bankba. Aki viszont a bankszámlájára kapja a jövedelmét, annak eleve ott van, tehát számára meg az az értelmetlen, hogy egyáltalán kivegye.
2016. ápr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen készpénzben értem
2016. ápr. 4. 12:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem sok értelmét látom félmillió forint készpénznek. Szerintem ennyi sosem volt még nálam, vagy talán egyszer egy ablakcserénél. Nem használok kp-t, hülyeség, fölösleges, egy csomó mindenre nem is jó, pl. interneten, mobilon nem tudok fizetni vele.
2016. ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű, amíg a bankban várakozol, állítsd le az autó motorját.


Kicsit komolyabban. Igen, jól látod, hogy nem a betéti kamatokkal fogod elérni a mesés gazdagságot. Amúgy olyan sok idő nem megy el vele, kár ezen filozofálni. Ennyi erővel írd össze, hogy mennyi értelmetlen dologgal töltesz időt naponta, és nem lesz annyira gáz a bankba járni. Főleg, hogy egyszer beteszed és akár évekig is otthagyhatod. Jelenleg ennyi pénzt bankbetétben tartani csak annyi előnnyel jár, hogy nem lopják el otthonról. A kamat minden költség után egy fagyira sem elég. Mondjuk akkor se sokkal több, ha 1-2-3 milliód van ott. Javaslom nézz szét az Államkincstárnál, jelenleg infl.+3%-os kamatra tudsz állampapírt venni. Nem sok, de 0 költsége van és ezt leszámítva is kiemelkedő a kamata a biztonságos befektetések között.

2016. ápr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!