Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van értelme két önkéntes...

Van értelme két önkéntes nyugdíjpénztári számlának?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, lehet értelme párhuzamosan fenntartani két önkéntes nyugdíjpénztári számlát, két különböző pénzintézetnél?

Van egy az X banknál, de a munkáltatóm nem a partnerük, ezért "kénytelen" voltam nyitni egy másikat Y banknál, ahova a munkáltatóm utalja a hozzájárulást.

Ez utóbbi hozama nagyobb, mint X-é, és azon gondolkodom, van-e értelme fenntartani X-nél vezettet számlámat, vagy hozzam át Y-hoz a nyugdíjpénztári megtakarításaimat?

Mindkét banknál a legmagasabb hozamot prognosztizáló, kockázatvállaló portfólióban vagyok, és Y-nál az elmúlt évek átlaghozama messze nagyobb, mint X-nél.


2016. márc. 26. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

Nyugdíjcélú megtakarításnak, meg úgy általában az öngondoskodásnak mindig van értelme!


Az pedig, hogy érdemes-e a kettőt fizetni, csak az anyagi lehetőségeidtől függ. Nyilván ha megteheted, akkor érdemes, nyugdíjas korban minden pénz jól fog jönni!

Mondjuk ha már kettő, én az egyiknél valami kockázatkerülőbb, kiegyensúlyozott portfóliót választanék, de ez csak az én majrésságom. :-)

2016. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Várnék érdemi hozzászolásokat...:D
2016. márc. 26. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!