Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezek alapján ajánlanátok bankot?

Ezek alapján ajánlanátok bankot?

Figyelt kérdés

Édesapám, és édesanyám külföldön élnek,dolgoznak, de én itt maradtam. Szeretnének nekem havi x eurót utalni a megélhetésem segítésére.

Azt hallottam,hogy a legtöbb bank az euróban utalt pénzt automatikusan átváltja forintra, így viszont akár ezreket is veszíthetek! Ez tényleg így van?

Ha 1000-2000 forintot bukok, az még nem nagy probléma.

Nem igazán tudom mi alapján kéne bankot választanom, hiszen ránézésre nekem (egyszerű 19 éves lánynak) mind egyforma. Köszi a segítséget!


2016. ápr. 15. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyithatsz deviza számlát, ezzel akkor váltod át, amikor te akarod, te ahhoz, hogy itthon felhasználhasd, előbb-utóbb át kell váltanod. A külföldi utalásnak alapból lesz egy 1500-2000 forintos díja. A deviza meg forint bankszámládnak és utóbbihoz a bankkártyának meg éves szinten lesz vagy 30 ezer forintos költsége.
2016. ápr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem! Tulajdonképpen csak annyi pénzt szeretnék átváltani, amire szükségem van, a többit inkább gyűjteném. A jövőnket a párommal külföldön képzeljük el, ezért nem is szeretnék forintba kapni pénzt.
2016. ápr. 15. 11:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha itt költöd el, mindenképpen át kell váltani. Az OTP-nél viszonylag alacsonyabb a marzs, mint a többinél, 1 százalék körül van a devizaközéphez képest, a többinál 2 százalék. 19 évesen kaphatsz ingyenes junior számlát náluk. 2 euró a díja, ha 100 euró fölötti összeget utalnak rá. Én így látom ebből:


[link]


Ha devizaszámlát nyitsz, az drágább lehet, mint havi 10-20 euró, ami így lejön, és ha kiveszed, vagy elköltöd forintban a pénzt, akkor szintén bukod az árfolyamkülönbséget.

2016. ápr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xswerdy ***** válasza:
én külföldi EUR számlát nyitnék. Az általában ingyenes. Mondjuk ha arról kártyával Ft-ot veszel ki, akkor a kinti bank árflyamán váltanak, az nem tudom milyen.
2016. ápr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
commerzbank?
2016. ápr. 18. 18:22
 6/6 anonim ***** válasza:
A Commerzbank vállalati bank. Hogy jutott pont az az eszedbe? Jó, vállal néhány pb-s ügyfelet, de annak nem 1-2 ezer, hanem 1-2 millió eurója van.
2016. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!