Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Folyószámla és fizetési...

Folyószámla és fizetési számla szerződés összehasonlítása?

Figyelt kérdés
A kérdésben megfogalmazottak képezik a házi feladatomat. Valaki hozzá tud szólni? Nem látok különbséget.
2016. ápr. 17. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A neten megtalálhatod a pontos fogalmakat, ha az kell. Gyakorlatban szerintem a folyószámla egy olyan számla, ahová megy a fizud, ahonnan minden ügyedet intézheted, vásárolhatsz kártyával, fizeted a rezsit, utalsz, kp-t veszel fel. A fizetési számla meg egy technikai számla, ami pl. egy értékpapírszámlához kapcsolódik, és csak az a funkciója, hogy az eladott értékpapírok ellenértéke odakerül, és abból lehet másik értékpapír venni.
2016. ápr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi, mar megoldottam :) joghallgato vagyok, de a Ptk-beli fogalmakat nem igazan ertettem, sem a Magyar Bankszovetseg definicioit.
2016. ápr. 18. 10:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Tegnap láttam a kérdésed, de akkor végül elmaradt a válaszolás.


Gondolkoztam is hogy mit tanulhatsz. Pénzügy szakon túl egyszerű a kérdés illetve hibás, így gondoltam, hogy nem pénzügyes vagy.


Folyószámla köznyelvi és nagyon elterjedt kifejezés, de nem jogi kategória.

Egy bankszámlát lehet használni a gyakorlatban folyószámlaként is, de csak lekötésre is vagy akár megnyitod utána semmit nem csinálsz vele.


A fizetési számla pedig 2009 óta a hivatalos megnevezése a bankszámlának.


(Nem ide tartozik, csak, hogy bonyolítsuk.

A bankszámlaszám pedig pénzforgalmi jelzőszám.

Viszont a pénzforgalmi számla is egy eltérő fogalom. Kb. céges bankszámlák.)



Szóval szerintem valami félreértés van, mivel a szerződéseket nem tudod összehasonlítani, hiszen az egyik nem is jogi kategória mint ahogy írtam.


Nem inkább betétszámla, letéti számla, pénzforgalmi számla vagy valami más?

2016. ápr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hogy-hogy nem jogi kategória? Nézd meg ezeket:


Ptk. 6:391.§, 6:394.§


Nem sok van benne ezekről, de nem csupán egy fogalommeghatározás egyik sem. :) A kötelmi jog része mindkettő.


Egyébként szerintem majdnem ugyanazt írtam, mint amit te itt megfogalmaztál, látok hasonlóságot. Mindenesetre be kellett adni, de soha nem nézi meg a leckéinket. Rejtély marad, hogy mire gondolt a tanár. Talán egészen a vizsgáig, amikor kihúzok egy ilyen tételt és jól megbuktat. :DD

2016. ápr. 18. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!