Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » T-Mobile számla nem fizetés!...

Defaggar kérdése:

T-Mobile számla nem fizetés! Hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Ha van a nevemen egy előfizetés, ami havi 3200ft, meg vettem egy telefont részletre, fél éve fizetem töretlenül, de megszűnt az állásom, és egyszerűen nem tudom tovább fizetni(havi 3200+5700 részlet), még van hátra 1.5 év mindkettőből, mit tudok tenni?

Gondolom a szolgáltatást megszüntetik, a telefont letiltják, de ez annyira nem zavar, hisz úgyse tudom fizetni, vállalom a következményt.

De gondolom végrehajtásra kerül. Olyankor mi a helyzet, ha nem tudom sehogyse kifizetni? Nincs a nevemen semmi, csak az autóm. 1.5 év van hátra ugye, ilyenkor a végrehajtó lefoglalhatja a kocsimat? Vagy hogy lehet megoldani, hogy letiltják a telefont, megszüntetik a szolgáltatást, de nem fizetek semmit se? Ez a kettő nem érdekelne igazából, csak ne kelljen fizetnem. Nincs miből egyszerűen havi 9-et kifizetni. :(



2013. jún. 4. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos szerződést kötöttél, így nincs más választásod fizetni kell. Próbálj kölcsönkérni egy pár hónapra vagy ad el az autó, mert különben végrehajtó viszi az autót és tripla annyit kell visszafizetned.
2013. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, az autómat is el kell adnom hamarosan, annak az árából meg megpróbálok megélni, ameddig nincs munkám. Ha a nevemen nincs semmi, szüleimmel élek egy házba, és az égvilágon tényleg semmi nincs a nevemen, akkor mi a helyzet?
2013. jún. 4. 22:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól hogy még letiltják ugyanúgy behajtják rajtad az összeget, vissza is lehet mondani de az sem olcsó mulatság sajnos az lehet több is mint maga a 2 éves előfizetésed teljes összege. Szóval találj ki rá valami módot hogy tudd fizetni, valami csak akad. Telefonra szükséged lesz mert ha jelentkezel dolgozni akkor valahol utol kell érjenek. Vagy azt megteheted hogy egy ismerősöd ha vállalja akkor fizeti a telefonod részletét cserébe oda adod neki a készüléket és szerzel valami használt telefont hogy abba működjön a kártyád. Igaz hogy nem a legjobb de valamivel kevesebbet kell perkálnod érte.
2013. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Állandó lakcímed végrehajthatnak.
2013. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Magyarul, ha nem tudom fizetni, de még van 1.5 év hátra, akkor ha tetszik, ha nem, akkor is végrehajtják?


Ez nem létezhet... Sokan megveszik a 200-300 ezres iphoneokat, hirdetik, majd másnál letiltásra kerül, és élnek tovább vígan. Ezt hogy csinálják?


Én becsületesen fizettem eddig, nem a legdrágább iphonet vettem meg, de egyszerűen kényszer helyzetbe kerültem, és nem tudom fizetni. Meg fontosabb, hogy kaját vegyek, minthogy a telefonszámlámat fizessem... :/

2013. jún. 4. 22:10
 6/11 anonim ***** válasza:

Az a szomorú, hogy nem érdekli a multit a személyes problémád. két évre vállaltad és ezt ki fogják veled fizettetni. Letiltják egy idő után, és egybe kérik a fenntmaradó összeget brutális kamattal persze. Ha nem fizetsz eladják egy behajtó cégnek aki megint csak megsarcol, aki átadja egy bírósági végrehajtónak de az összeg már az eredeti 80-90 ezer helyett 5-600 ezer. Na ő fogja vinni a kocsit vagy amit talál és ha találsz munkát egyből terhelik a fizetésed.


próbáld fizetni a részletet olcsóbb lesz, esetleg add el most a telefont az is kifut három négy hónapot, vagy a kocsid arra sem igen lesz pénz fenntartani. Okosabbat nem tudok írni sok sikert az új munkahely találáshoz!

2013. jún. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy csinálják, de mindenképp fizetned kell vagy a szüleid házából a hitel fejében visznek minden gépet amit nem tudnak számlával igazolni, hogy az övék.

Ja azok nem azok akik hontalanok nevére veszik a dolgokat, egyszer volt ilyen a tv-ben

2013. jún. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szüleiddel laksz, ők nem tudják kifizetni?
2013. jún. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de kicsit úgy érzem a leírást olvasva, hogy elvesztetted a munkád, és ok, vállalod, hogyha nem tudod fizetni, akkor megszűnik, de eszed ágában sincs kifizetni a dolgot, és abban reménykedsz, hogyha nem tudják behajtani rajtad, mert nincs semmi ingóságod, akkor majd szépen megúszod. És ok, most épp nincs munkád, de gondolom keresel, és akkor tudnád fizetni tovább. Ez a lehetőség úgy látom nem nagyon vetődött fel benned. Amúgy az a helyzet, hogy jobb lenne elkerülni a felmondást, mert ígyis úgyis kifizettetik veled az előfizetés és a telefon árát, plusz még felszámolnak bírságot a felmondás miatt is, ha végrehajtóhoz kerül, esetleg bíróságra, akkor annak is ára van, szóval csak növekedni fog a tartozásod. Ha most nem is tudják behajtani, próbálkozni fognak még, ha másképp nem megy, esetleg ha lesz munkád, majd megy a munkáltatódnak a fizetés levonás.
2013. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó válaszadóval. Nagyon úgy tűnik,hogy semmiképpen nem akarod fizetni. Azon még véletlenül sem gondolkozol,hogy keress másik munkát és abból fizesd? Vagy keresel alkalmi munkákat és abból fizeted? Mivel a szüleiddel laksz,gondolom adnak enni, így nem kell élelemre költened. Amikor fél éve (ami nem sok idő,de Te úgy írod,mintha évek óta fizetnéd és milyen rendes vagy ezért) szóval fél éve aláírtad a szerződést,akkor miért nem gondolkodtál felelősségteljesen?? Ilyenekre is kell ám gondolni! De Te vettél 2 éves szerződésre egy 5000ft törlesztőrészletű telefont??? És most Te vagy felháborodva és keresed a kibúvót,hogy ne kelljen kifizetni. Ki kell fizetned! Rosszul jársz,ha nem fizetsz,mert mindenképpen behajtják rajtad többszörösen! Hát ne haragudj,de nem tudlak sajnálni!!
2013. jún. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!