Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit javasolnátok nekem álláske...

Johnnyboy26 kérdése:

Mit javasolnátok nekem álláskeresés terén? Végzettség, tapasztalat lent.

Figyelt kérdés

Egy vidéki megyeszékhelyen lakom. Nem szeretnék elköltözni, Budapestre pláne nem, már csak azért sem, mert itt vettem lakást, itt dolgozik a párom, itt van a családom stb.

A sors úgy hozta, hogy az addigi biztosnak vélt munkahelyemről eljöttem, ennek nem részletezem az okát.


A lényeg, hogy van 2,5 év multinál eltöltött tapasztalatom (bankszektor), ahol értékesítőként, ügyfélmenedzserként, értékpapír felelősként dolgoztam. Előtte 1 évig voltam egy magyar nagyvállalat területi képviselője, értékesítője. Még azelőtt minden nyáron egy cégnél voltam eladó-kisegítő, de ez már a régmúlt.

Jelenleg a harmadik diplomámat csinálom (immár levelezőn), most nyáron végzek, HR-t hallgatok.

Van már egy közgazdász és egy mérnök informatikus diplomám.

Angol és német középfok, igaz a németet a nyelvvizsga óta soha nem beszéltem, de az angol folyékony.


Jelenleg úgy tűnik nem kellek senkinek. Nincs magas elvárásom, havi nettó 120-130e Ft.


Ti mit csinálnátok, hogy mihamarabb egy közepes állást találjatok? Kihez, mihez fordulnátok?


2011. márc. 15. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem keresd fel a városodban lévő összes bankot és add be az önéletrajzodat. + olyan helyekre is, ahol szívesen dolgoznál. (nem tudom milyen lehetőségeid vannak azon a bizonyos megyeszékhelyen) Add be mindnehova, ahova tudod! Sok sikert!
2011. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem írtad, de van egy olyan sejtésem, hogy mindkét diplomád BSc, ami még édeskevés ezeken a területeken.

Közgazdászokból túlképzés van, ha nem emelkedsz ki valamivel a tömegből (pl: külföldi tapasztalat) akkor szerencsésnek kell lenned, hogy behívjanak.

A mérnök-info mesterképzés nélkül meg olyan mintha a célegyenesben adtad volna fel :)



Inkább csinálj meg egy MSc-t (közgázból már van munkatapasztalatod / mérnök infon több a munkalehetőség), frissítsd fel a németet az angol mellé, és hidd el máris több eséllyel indulsz, és a 120-130at még keveselni is fogod! :)

2011. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"van egy olyan sejtésem, hogy mindkét diplomád BSc"


A közgáz és az info valóban BSc, de most nyáron végzem MSc-n a HR-t.

Eddig még nem dolgoztam egyetlen olyan helyem sem, ahol a közgázra, vagy az info tudásomra lett volna szükség. A bankban sem volt.

Csak és kizárólag értékesítettem eddig, tök mindegy, hogy mi volt az (kivéve a penészes kakit:) )

2011. márc. 15. 21:27
 4/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg olyan helyekre is pályáztam, ahova bőven elég az érettségi is, oda meg aztán 1 db MSc és 2 db BSc bőven elégnek kéne, h legyen :)

Persze oda sem hívtak be.

2011. márc. 15. 21:28
 5/7 A kérdező kommentje:

Mellesleg azért kezdtem el a HR-t MSc szinten tanulni, mert időközben rájöttem, hogy leginkább az emberek érdekelnek. Nagyon jól bántam mindenhol az ügyfelekkel, a munkahelyre való bekerülésem után mindig én lettem az egyik legjobb, ha nem a legjobb értékesítő, mellesleg az ügyfelek is szerettek. Ha egyszer én szolgáltam ki őket, többet nem akartam más kollégához menni.

Ezért kezdtem el vezetéspszichológiát, emberi erőforrás menedzsmentet tanulni. Őszintén szólva a közgáz és az informatika egyáltalán nem érdekel, max annyira, hogy ha meg kell élni valamiből, akkor olyan jellegű munkát is el tudok vállalni.

2011. márc. 15. 21:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor most megtapasztalhatod a gyakorlatban, hogy miért utálják az emberek a HR-eseket. Ezért. Mert lehet akármilyen papírod, ha nem vagy valakinek a valakije, nem fogsz vele érni semmit. Vagy ha behívnak, akkor majd megkérdezi a 20éves kiscsaj, hogy milyen növény lennél legszívesebben, aztán ha nem a neki tanított sablonválaszt adod erre, akkor ebből eldönti, hogy nem vagy alkalmas.

Ilyen világot építettek fel nálunk a kollégáid hosszú, kitartó munkával. Uram-bátyám országa, nepotizmus, protekció.

Viszont ha valahogy be tudsz kerülni HR-esnek valahova, te is lehetsz kiskirály.

Csak hát protekció nélkül nem fog menni, hehe.

2011. márc. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én biztosan felvennék egy ilyen embert - de sajnos nem tehetem. Sőt, kérek tőled valamit:

LEGYENEK nagy elvárásaid! ;)

2011. márc. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!