Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megtakarított készpénzt (HUF)...

Megtakarított készpénzt (HUF) érdemes átváltatni?

Figyelt kérdés
Jelenleg van valamivel több mint 600 ezrem forintban, azt itthon tárolom (tudom, nem a legjobb, ezért szeretném számlára tenni). Az elmúlt években spóroltam meg, nem tervezem elkölteni a közeljövőben. Hosszabb távra érdemesebb lenne inkább átváltatni más valutára és úgy bankba rakni? Ha igen, mibe lenne jó, EUR, USD, GBP vagy más? Vagyis melyikkel lenne nagyobb hasznom, ha pár év múlva nyúlnék csak hozzá és akkor visszaváltanám?

2016. ápr. 28. 04:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Melyikkel lenne nagyobb hasznod? Nos ez az, amit senki nem tud megmondani felelősségteljesen.

Jelenleg meglehetősen bizonytalan a helyzet a világban, napról napra változik, sokszor azt sem lehet megmondani, mi fog a jövő héten történni (pl. gazdaságilag.


De mondok Neked egy példát: kb. 12- 13 éve sokan azt jósolták, hogy a dollár be fog fuccsolni, megszűnik, stb.

Amikor a valutaváltónál váltottam egy keveset, nem normálisnak néztek. Gondoltam, nem baj, 2 év múlva utazni akarok, addig még csak meglesz... :-) Eltettem jó helyre, hogy ne költsem el - ez annyira sikerült, hogy amikor kellett volna, akkor sem találtam meg :D Szerencsére, mert közben jött a válság, a dollár nem omlott össze, ezzel szemben 200 ft-ról felerősödött 280-ra. ha akkor hallgatok az emberekre, most nem lett volna vele közel 50 %-os nyereség rajta. De hangsúlyozom: ez csak a véletlen műve, nem szándékos.


Pl. mit csinálsz, ha most veszel eurot 310 ft-ért és néhány év múlva 270 ft környékére lemegy? Akkor buktál egy csomót...

Viszonylag biztonságos befektetési forma a Tőkegarantált befektetési Alap és nagyobb a hozama a banki kamatoknál. Bár ehhez azért rendelkezni kell értékpapír számlával - bár szerintem az még mindig olcsóbb, mint a devizaszámla (ezt mondjuk pontosan nem tudom, nézz utána).

2016. ápr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezek közül a forintnak a legmagasabb a kamata. Valuták árfolyamára spekulálni kockázatos. Ahogy 2008-ban senki sem sejtette, hogy a 150 forintos CHF most 280 forint lesz, úgy most sem lehet megjósolni, mi lesz. Szerintem tartsd olyan pénzben a pénzed, amiben el akarod majd költeni.
2016. ápr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!