Miért vagyok KHR listán?

Figyelt kérdés

Lekértem a státuszomat a banktól és rajta vagyok KHR listán mint adós 12.000 ft al. Ez hogy lehet, azt olvastam, hogy csak minimál bér nél nagyobb tartozással lehet felkerülni. Így kaphatok lakáshitelt vagy nem?

Persze a 12.000 ft ot visszafizetem.



2016. ápr. 29. 19:39
1 2
 1/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Ez hogy lehet, azt olvastam, hogy csak minimál bér nél nagyobb tartozással lehet felkerülni. "


Az a BAR-lista volt. A KHR-be MINDEN hitel bejegyzésre kerül. Az is amit fizetsz rendesen, és az is, ha a minimálbérnél nagyobb és három hónapnál hosszabb elmaradásod van.

2016. ápr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
de nem nagyobb a tartozás, mikor kerülhetek le róla?
2016. ápr. 29. 20:02
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
5 év a tiltó lista. Ha kifizetted időközben a tartozásodat, továbbra is rajta maradsz de mint "passzív listás" vagyis nincs adósságod de rajta maradsz míg le nem telik az 5 év. Ha letelik, neked kell kérned, hogy levegyenek róla
2016. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
12 ezer forintert 5 ev? eos factory miatt?
2016. ápr. 29. 20:33
 5/15 anonim ***** válasza:
Kifizetés után 1 év a passzív, ha fent van. Az 5 év akkor van, ha a szerződésnél a láthatósági nyilatkozat során kifejezetten kérted, hogy lássák és még fent maradj 5 évig. Ezt a jól fizető adósok szokták kérni. Negatív listán, 1 évig vagy még fent, passzív státuszban.
2016. ápr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

en ertem ezt, de nem csak akkor ha a minimal bernel nagyobb osszeggel tartozol? nekem a toke 4000 ft

raadasul hivatalosan soha nem kerestek a cegtol hogy tartozasom lenne

2016. ápr. 29. 22:08
 7/15 A kérdező kommentje:
csak a bankomtol lekertem ezt khr dolgot es lattam hogy rajta van mint nyitott tartozas megy 2008 ota fennall
2016. ápr. 29. 22:14
 8/15 anonim ***** válasza:

Nézd, a KHR egy adóslista. Mindenki rajta szerepel, akinek van kölcsöne és nem a szomszédtól van. Ezért aztán van pozitív és negatív része. Pozitív listásként, kérheted a láthatóságival, h mennyit lássanak belőle a bankok. Csak azt, hogy van, vagy azt is, hogy mennyid van. Ezt kifizetés után leszedik, kivéve, ha kéred, hogy 5 évig látszódj, mert olyan ügyesen fizetted, hogy úgy véled, a bankoknál ez pozitívum lesz hitelbírálatnál.

Amiről Te beszélsz, az is KHR, de a negatív listája. Oda azzal kerülhetsz fel, ha a mindenkori minimálbér összegét meghaladó tartozásod van, több, mint 3 hónapig. Ezzel aktív leszel, kifizetést követően, pedig 1 évig passzív.

Következtetés: Nagyon nem mindegy, hogy a negatív, vagy a pozitív listán szerepelsz. Ezt tisztáztad a bankodban?

2016. ápr. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
Mégegyszer: a minimálbérnél nagyobb tartozás a korábbi BAR-listára kerülés EGYIK feltétele volt. A BAR-lista csak a rossz adósokat tartalmazta tehát. A BAR-lista már megszűnt. Helyette van a KHR. A KHR-be már az 1Ft hiteltartozás is belekerül. Ha valaki "jó adós", azaz rendesen fizet, annak ez kifejezetten előnyös, könnyebben kaphat hitelt, ha a bank látja, hogy korábban rendesen teljesített. Aki "rossz adós", annak is előnyös, mivel a legtöbb esetben az új hitelt sem tudná rendesen fizetni, így a bank nem fogja mégnagyobb adósságba verni, hogy aztán tényleg mindene elússzon (azaz kisebb eséllyel kap majd hitelt). Korábban általában meg kellett adni egy hitelfelvételi igénylésnél, hogy milyen más hiteleid vannak. Most ezt le tudja hívni a bank a KHR-ből, hogy milyen tőketartozás, milyen futamidő és milyen törlesztőrészleted van.
2016. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
na tegnap siman laptam hitelt ugyhogy semmi para ;)
2016. máj. 1. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!