Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elengedett adósság után...

Elengedett adósság után zálogkötelezettként keletkezik szja fizetési kötelezettségem?

Figyelt kérdés

Édesapám 2001-ben vett fel egy hitelt vállalkozásához azzal a feltétellel, hogy korábban társaival közös korábbi kft-jének adósságát átvállalja egy új hitelszerződéssel.

Így lett egy kapott 4.000.000 forintos valósan felvett hitelből 14.000.000 forintos tartozás.

Dologi kötelezettként vidéki, lakott fél ingatlan tulajdonrészemmel zálogkötelezettséget vállaltam édesapám tartozására, a kezesség kizárásával. Tehát fél ingatlanrésszel zálogkötelezett vagyok 2001 óta.

Sajnos a vállalkozás nem úgy sikerült mint édesapám eltervezte azt, ez sajnos Magyarországon nem meglepő. A NAV felé való járulékfizetési késedelem miatt az adóhatóság zárolta a számláit, lefoglalta az autókat, amiket a hitelből vásárolt apám, majd ezután nevetséges áron kényszerértékesítette őket. Így apám lehetőséget sem kapott, hogy folytassa a munkáját.

Amíg apám tudott dolgozni, több mint 2 és fél millió forint értékig rendesen fizette a részleteket, de a történtek után

a takarékszövetkezet természetesen felmondta a hitelszerződést, majd azt követelésük behajthatatlansága miatt nem sokkal ezután eladta egy követelés kezelőnek.

A követelés kezelő gyorsan osztott/szorzott és a végrehajtóval összekapaszkodva mindjárt kiszámlázott apámnak 33 és fél millió adósságot, amelynek zálogaként ott volt az én fél házrészem.

Háromszori sikertelen árverezés után kénytelenek voltak ezek a derék emberek felfogni, hogy lakottan, egy fél ingatlan tulajdonrész a mai piaci körülmények között fabatkát sem ér. Ki vesz magának egy ekkora problémát ennyiért?

Igen, helyes válasz; senki!

Így 8 évnyi undorító iszapbirkózás után zálogkötelezetti státusommal felkerestem a követelés kezelőjét, és tettem egy ajánlatot.

Mivel hallottam milyen nevetséges összegekért veszik ezeket a bedöglött adósságokat a bankoktól 1.000.000 forintos ajánlatot tettem, azzal a feltétellel, hogy a felette lévő adósságot, vagyis 32.500.000 forintot elengednek.

A következő munkanapon jött a válasz. Rendben, belemennek, ha a végrehajtó által követelt összeget is kifizetem.

2 és fél millió forintot követelt ez a derék ember, hiszen ő szerinte kiemelten fontos társadalmi munkát végez.

Egyelőre már ez is szelídült 700.000 forintra, de akad egy kis bökkenő!

Az elengedett tartozás után a harmadik sápmester, az állam bácsi szja-t követel, az adóstól, hiszen szerinte pénz állt a házhoz. 32.500.000 tartozom neked cetli, az szerintük pont olyan, mint 32.500.000 forint valós pénz.

A következő kérdések merülnek fel!

Kell-e nekem dologi kötelezettként a NAV zaklatásától tartanom, vagy ennek elszenvedője édesapám lesz, aki a tartozás adósa? Nincsen lefoglalható vagyona, ellenben velem.

Milyen szerződést kell írnom erre a megállapodásra, mert a követelés kezelő ügyvédje azt mondja, fizessem be az 1.000.000 forintot egy számlára, és levélben küldenek valami igazolást hogy rendben, elengedik a többit. Ez életszerű?

E-mailben leveleztünk, de ezzel mennyire vagyok bebiztosítva, hogy nem egy feneketlen kútba öntöm ezt az összeget?

Az ügyvéd elzárkózik a személyes fizetéstől, letéti számla szóba sem jöhet, pedig így nem sok szálkát köpnek belőlem, az is biztos!

Ötletek?

Ha esetleg van ügyvéd aki tudna bennünket képviselni szívesen meghallgatnám az ajánlatát!

inflagrantimusic@yahoo.co.uk

Üdv!



#adósság #NAV #SZJA #zálogkötelezett #adósság elengedése
2016. máj. 5. 02:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, kell fizetni szja-t. Néha hoznak törvényeket, hogy nem kell, pl. a 2011. végi 2012. eleji végtörlesztés ilyen volt, vagy a tavalyi elszámolás, de főszabályként adóznod kell, mintha jövedelmed keletkezett volna.
2016. máj. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!