Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen jogszabályok vannak...

Milyen jogszabályok vannak ház eladással és ház megvétellel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Anyu most akarja eladni a nagymama házát és van 1 nő aki adott foglalót meg valami határidős szerződést is aláírtak h azon a bizonyos határidőn belül kell fizetnie ha ő áll el akkor el bukja a foglalót ha az anyu akkor dupla foglalót kell vissza fizetnünk.A nő kért kölcsön a banktól de vissza utasították a kérelmét mert egyedül álló anyuka.Azt mondta nekünk h csak úgy kaphat hitelt ha összkomfortossá teszi a lakást és ezt az anyu nevén akarta megcsináltatni de az anyu nem ment bele.Azt mondta h 1 másik banktól igényelt most kölcsönt és h az anyu adja neki oda a ház kulcsát.Többször is elkérte a kulcsot és vitt be a házba mindenféle kályhát bútort stb úgy h 1 ftot nem fizetett . Egy jó barátunk azt mondta h jogszabályilag nem adhattuk volna neki oda a kulcsot csak akkor ha már fizetett.átnézettük ezzel a vállalkozó ismerősünkkel a papírokat és nem tudom én hogyan de kiderült h ez a nő nem csak minket hanem a hatóságot is félre vezette és most ez miatt az anyunak is bírságra kell mennie. És ez ügyben kérném a segítségeteket h milyen jogszabályok vonatkoznak az ingatlan eladó félre és a házat megvásárolni akaró félre.Én nem értek ügyvéd nyelven ezért úgy magyarázzátok el ha lehet h 1 átlag ember is megértse.

2016. máj. 10. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a ptkt.
2016. máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első körben beszéljetek azzal az ügyvéddel, aki az Adásvételit írta, hiszen neki a Ti jogaitokat is képviselni kell.

Jó lenne pontosan tudni, mi volt a hitelkérelem elutasításának pontos oka (úgy sejtem, támogatást is kért volna a vevőtök, azért lenne számára fontos, hogy legalább komfortos legyen a megvásárolandó lakás, ezért próbált pl kályhát odavinni.)

Ha a ház az igénylési alapfeltételeknek sem felelt meg, pl nincs benne fűtés, konyha, stb, akkor az ügyvéd is hibázott, hiszen neki ismernie kell a támogatási törvényt, erre fel kellett volna hívni a figyelmeteket.


Kevés az infóm, nem lehet belőle kideríteni, mi történt pontosan, az viszont ütközik semmilyen jogszabályba, ha a vevőnek kulcsot adtok, hiszen vannak olyan eladások, ahol a vevő már évek óta benne lakik ingatlanban, mint pl bérlő és ezt veszi meg, tehát akár oda is költözhetne, ha Ti megengednétek, de nyilván ez nektek jelen esetben nem érdeketek.

Én is segítettem már úgy hitelt összehozni ügyfeleknek, hogy meg kellett oldani a fűtést, vagy a vizet, a konyhát, stb az eladandó házban, nincs ebben semmi bűnös dolog, de ha a ház nem felel meg az alapszabályoknak, akkor egyértelmű az elutasítás.

2016. máj. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
javítás: "az viszont NEM ütközik semmilyen jogszabályba"
2016. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen ő kérvényezte ezt a csob lakás kedvezmény akármit.
2016. máj. 13. 15:39
 5/6 A kérdező kommentje:
meg nincs a házba sem központi fűtés,sem gáz fűtés sparheltal tüzeltek.Meg rendes fürdési lehetőség sem volt.A fürdő szoba helye meg van de nem volt sosem bojler bevezetve,sem meleg víz a sparhelton melegítettek fazékba vizet a nagymamámék.
2016. máj. 13. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy sem a vevőt, sem az eladót nem tájékoztatta senki sem a bank, sem az ügyvéd) a CSOK (Családok Otthonteremtési Kedvezménye) feltételeiről.


A házatok sajnos nem felel meg az alapkövetelményeknek, de ezt előre lehetett volna tudni, ha valaki segít a vevőtöknek eligazodni a CSOK-ra vonatkozó kormányrendeletről.

2016. máj. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!