Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzáloghitel esetén az...

Jelzáloghitel esetén az alábbi esetben mi történik? Ez súlyos szerződésszegés?

Figyelt kérdés
Elváltunk a férjemmel, szépen, csendben. Ügyvéd intézett mindent, hogy minden hivatalosan, rendben legyen. Mégis bajban vagyok. Jelzáloghiteles lakásunk nálam maradt, volt férjem az adóstárs. Az ügyvéd át íratta a lakást a nevemre, de mikor a bankba mentem volna a hitelből való kivezetést intézni, akkor láttam a szerződésben, hogy elidegenítési jognak kellene lennie a lakáson, de nincs. Ezután találtam egy levelet a földhivataltól, hogy értesítették a bankot, hogy nem megfelelően kérték ezt a jogot, csak a jeelzálogjog kerül rá, mert a bank nem reagált semmit. Akkor azt gondoltam a bank majd intézi, nekik is küldték ezt, rajta volt a papíron. Most félek, hogy szerződés szegésért visszafizettetik a hitelt. Az ügyvéd az összes szerződést olvasta. Bocsánat a hosszú, de nagyon ideges vagyok.
2016. máj. 12. 14:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, hogy a földhivatal 5 éve, a lakás vásárlásakor küldte a levelet
2016. máj. 12. 14:16
 2/4 anonim ***** válasza:

Az már miért lenne szerződésszegés ha a bank nem jegyzett be valamit?


Én inkább azon gondolkodnék, hogy az, hogy közös névről csak a te nevedre (jól értem?) lett átírva az ingatlan már nem biztos, hogy tetszeni fog a banknak. Bár jó eséllyel nem sokat számít, ha továbbra is fedezet maradt.

2016. máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs jelentősége, hogy nem jegyezték be az elidegenítési tilalmat, csak a jelzálogjogot. Ez legyen a bank baja. 99,9999 százalék, hogy nem fogják tőled kérni az egy összegű kifizetést, nem éri meg a banknak idő előtt lezárni egy teljesítő jelzáloghitelt. Nekik az éri meg a legjobban, ha fizeted szépen éveken át a törlesztőket bennük a kamatot.
2016. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Kicsit megnyugodtam.

Én is ebben bízom: érdekük, hogy minél tovább legyen fizetve, ill. soha egy fillérrel sem késtem.

2016. máj. 12. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!