Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fogyatékossági támogatás...

Fogyatékossági támogatás elutasitásának fellebbezése? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Igyekszem nagyon röviden,és tömören leírni.Tehát,én és apum együtt élünk,egy háztartásban.Apum egészségi állapota sajnos romlott.Jó esetben 50métert tud menni két bottal,és van olyan is hogy néha elesik.Én főként ezért vagyok vele itthon.Ő 63-éves,én a fia 37.Elutasító levelet kaptunk,hogy nem kaphat ilyen (támogatást)./Közben a legutóbbi orvosi szakvéleményén az áll,hogy egyedül nem élhet egyedül ellátni magát nem tudná.Ahonnan az elutasító levél jött,ott még nem tudnak erről a az orvosi szakvéleményről.A kérdésem az,hogy ha megfellebbezük akkor az után kb mennyi idő újra a várakozási idő ? Megmondom őszintén,hogy szükség van arra a pénzre ami az lenne (mármit a támogatás) apu a fürdőszobánkban is nehezen mozog.Már azon gondolkodom,hogy az ajtót is szélesíteni kellene,és akadály mentesíteni.Hogy tolókocsival is be lehessen menni.Fáj,hogy ezek az emberek úgy alkottak véleményt,hogy nem is látták apumat.Úgy írták,hogy akkor járna ha nem képes önmaga életét ellátni segítség nélkül.És közben jelenleg pont ez a helyzet van ! Tavaly December végén lett elküldve az első papír.Most Február 11.e van.Megint ennyi időt kell várni ? Volt valaki ilyen helyzetben ? Vagy rokona,családtagja,ismerős ? Bocsánatot kérek,de mérges vagyok amiért látatlanban döntöttek.Kérem segítsenek !

2016. febr. 11. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jobban utána kellene járni, hogy ki jogosult rá, és miket kell csatolni. Nem is értem, hogyan kértetek támogatást úgy, hogy nem küldtetek mellé igazolást, hogy nektek ez jár?


Itt minden infót megtalálsz, de az önkormányzatnál is kérhetsz segítséget a kérvény beadásához:


[link]

2016. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
2014.10.15.-én indult a FOT eljárás.Első fokon vizsgálat nélkül elutasították. Fellebbeztünk majd 2015.03.-04.másodfokon felülvizsgálták saját otthonában az édesanyámat. Sajnos édesanyám azóta elment,a határozat még a mai napig nem érkezett meg.Többször próbáltam telefonon ,levélben választ kapni de hiába.Kapcsolgatnak egyik helyről a másikra ,mondván nem hozzá tartozik nem az ő ügye. Belefáradtam.
2016. ápr. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!