Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2016 őszétől szeretnék félrete...

2016 őszétől szeretnék félretenni lakáscélra havi cirka 100 000 forintot, mibe fektessem szerintetek, míg össze nem gyűlt a lakás ára?

Figyelt kérdés

A lakástakarék pénztárakat nagyon jól ismerem, szóval MLM-es értékesítők légyszi kíméljenek. :,D Édesanyám és a saját nevemre már nyitottunk számlát, de mivel nincs más közeli rokonom, legfeljebb a nagymamám nevén lehetne lakástakarék pénztárat indítani, de ő meg ki tudja meddig él... (Ez befolyással lenne a megtakarításunkra?)


Szóval engem minél biztonságosabb, következésképp nem túl magas hozamú befektetés érdekel. Melyik banknak van megbízható konstrukciója ilyen igényekre szerintetek? Olyan 3-4 évig szeretnénk gyűjteni és addig jó volna nem a párna alatt tárolni ennyi pénzt, sima számlán meg semmit se fial ugye...



2016. máj. 18. 05:17
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

A nagymamára is elindíthatod a lakástakarékot, semmit sem veszítesz vele. Ugyanúgy örökölhető, mint a bankbetét, legfeljebb, ha meghal, akkor az állami támogatás ugrik. De van talán még 3 százalékos kamatú is, betétben olyat nem találsz. 4 éveset indítsatok csak, annak a legmagasabb a hozama.


Bankbetétből magas kamatút nem kapsz szerintem, állampapírt tudsz viszont venni, 1000 forintos címletűek a PMÁK-ok, 1 Ft-osak a BMÁK-ok, 3-4 évre ezek ideálisak. Ha korábban kell a pénz, van rájuk árfolyamjegyzés, visszaválthatod.

[link]



De. Ha van havi 100 ezred, és önerőd, akkor kár várni 3-4 évet, mert ki tudja meddig mennek fel az ingatlanárak addig. Lehet, hogy az lenne a legjobb, ha felvennél hitelt, a 100 ezerből törlesztenéd, a lakást - ha nem kell - ki is adhatod, annak a hozama valószínűleg magasabb lesz minden állampapírnál, betétnél.


Egy 20 milliós lakást Bp-n simán ki lehet adni havi 200 ezerért, ez több mint 10 százalékos hozam évente. Ha 5 százalékos THM-mel felveszel egy hitelt, a kamatkülönbözet a zsebedben marad. A bérleti díjból simán tudsz törleszteni is viszonylag gyorsan, a lakástakarékokból pedig szintén lehet majd előtörleszteni.

2016. máj. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Elvileg jó lenne az első válaszoló ötlete, DE!

1.- A lakásárak nem feljebb fognak menni 3-4 év alatt, hanem lejjebb, mivel most elég magasan vannak

2.- a bérleti díj nem örök: mi van akkor, ha beüt egy válság és nem tudja kiadni? Meg azért a havi 200 ezer egy kicsit erős...

Nem kötekedésképpen írtam le ezt, hanem reálisan gondolkodva.

Ja, és még egy fontos dolog: ha a kérdező fél évig épp nem tud félretenni, akkor abból semmi probléma nem származik, de ha pl. fél évig nem tud hitelt visszafizetni bármi miatt, akkor az már neccesebb...


Kérdező, én javasolni tudnám Neked pl. az OTP-nél, értékpapír számlán vehető Tőkegarantált Befektetési Alap-okat: magasabb a hozama, mint a bankbetétnek és bármikor visszaváltható, hozzáférhetsz, azonnal a számládra kerül, ha szükség van rá - s nem buksz vele semmit :-)

2016. máj. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

"Egy 20 milliós lakást Bp-n simán ki lehet adni havi 200 ezerért,"


Nem igaz, honnan szeded ezeket a szamokat? Ha 150-ert kiadod, szerencses vagy.


"ez több mint 10 százalékos hozam évente. "


Elmulik a CSOK lufi, beindul az epitoipar, zunahhak 20%-ot a lakasarak, maris -10%-nal tartasz, es akkor meg ott az eves 5%-nyi kamat, ha nem viszik fel vagy 8-ra! :D

2016. máj. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Semmilyen jel nem utal arra, hogy lefelé fognak menni a lakásárak. Lakáshitelezési bumm van/lesz. Akinek volt pénze, befektetési céllal már vett lakást, most mindenki venni akar, akinek nincs elég pénze, hitelre, CSOK-ra stb. Ez még 3-4 évig simán felfelé viszi az árakat.

A CSOK csak most kezdődött, és 2018-ig, a következő választásig biztosan nem fogják szigorítani. Nem hiszem, hogy lefelé fognak menni az ingatlanárak, egyetlen szakértő, sőt a jegybank sem számít erre, pláne, hogy a környező országokban is drágábbak sokkal a lakások, mint Budapesten. Pozsonyban, Bukarestben is magasabbak az átlagos négyzetméterárak, senki sem lát lufit a hazai lakáspiacon.

2016. máj. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

" pláne, hogy a környező országokban is drágábbak sokkal a lakások, mint Budapesten. Pozsonyban, Bukarestben is magasabbak az átlagos négyzetméterárak,"


Tök irreleváns.

2016. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, nyugodtan húzzatok le, nem is számítottam másra (azzal ne foglalkozzatok, hogy a kérdezőnek hasznos választ adtam, csak azzal, mit mondtam a lakás árakra :D

Miért tudtam, hogy le fogtok húzni? Azért, mert évekig tőzsdéztem, s pont ezt csinálta az emberek nagy része: amikor a csúcson volt a részvény, akkor vett, s utána meg siránkozott, hogy vesztetőben van.


Esetleg, ha valaki megkérdezné, miből gondolom, hogy a lakásárak nem fognak emelkedni, akkor szívesen válaszolok rá - még igazat sem kell adni nekem.

U.i: az lehet, hogy még egy kicsit emelkedni fognak (kb. fél - 1 évig), de 3 év múlva garantáltan nem lesz drágább :-)

2016. máj. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :D Bízom benne, hogy elkezd lassulni vagy csökkenni a lakások ára, a mostani ára 5 év alatt 4,5 milliót drágult, bár kicsit áron alul is jutottunk hozzá, a végtelenségig nyilván nem drágulhatnak.
2016. máj. 18. 12:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Abból amit fent írtál, én mindenképpen optimálisnak gondolom egy harmadik lakásszámla elindítását, ha a nagyid nem annyira beteges, hogy négy éves távlatban ne tudj gondolkodni. Vannak egyébként becsületes értékesítők is, de ha végképp nem akarsz velük kísérletezni, akkor online is tudsz számlát nyitni a Fundamenta honlapján, amivel nem lősz bakot, főleg mivel jól ismered az ltp működését. 10%-os garantált hozamot semmi mással nem tudsz jelenleg elérni a magyar befektetési piacon. Ha a nagymamáddal történik valami és nem tudsz más családtagot akkor bevonni, akkor a megtakarítás örökölhető. Az egyedüli kockázat ilyenkor, hogy ha 4 éven belül következik ez be, akkor elesel az állami támogatástól és a tőkeösszeg+kamat lesz az, amit átutalnak.

Annak a hozzászólónak is igazat adok, aki az ingatlanvásárlást tanácsolta neked. A számaival nem értek egyet én sem, de a koncepció jó. Ha nem Bp. ötödik kerületben gondolkodsz, és őszre összegyűlik annyi, hogy a járulékos költségeket kifizesd (ügyvéd, közjegyző, stb) akkor jó ötlet lesz az ingatlanvásárlás. Ha hasonló helyzetben lennék, akkor én keresnék egy kisebb garzont, amire nem kell költeni (felújítás), a vételárhoz néznék egy Fundamenta hitel kalkulációt, és készítenék egy rövid tervet. Amihez fel kell mérni az ingatlan környékén elkérhető bérleti díjakat, és 80-90%-os kiadási kapacitással kell tervezni. Azaz az üres időket is be kell számítani. Nagyon fontos eleme még a tervezésnek, hogy minden költséget bele kell venni, vagyis a lakás megvételekor felmerült összeset, mert csak így tudsz számolni reális készpénzáramot (azaz hozamot).

Őszre lesz csökkenés a lakáspiaci forgalomban, főleg használt ingatlanokban, ezért saját véleményem szerint jó időzítéssel, előre tervezéssel így érhetsz el optimális hozamot.

2016. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, ne haragudj, nem a kérdésedre válaszoltam, azaz nem banki terméket ajánlottam, mert egyrészt az hiába biztos, terhelik költségek: kamatadó, EHO, tranzakciós illeték, számlavezetési díj, ezért könnyen előfordulhat, hogy kevesebbet veszel ki adott esetben, mint amennyit betettél. Én a saját készpénz megtakarításom (azaz havi 30e Ft-ot) Raiffeisen Concorde alapokban tartom, de ezt is terhelik az előbb említett költségek, valamint volt ugye ennek is számlanyitási díja. És ami nagyon fontos, hogy árfolyamkockázatnak is ki van téve, nekem a legjobb alapjaim hoztak 8% körül, és ez ugye bármikor mehet mínuszba is.

Szerintem ha befektetésben gondolkodunk, a legfontosabb, hogy a biztonságot és a lehető legjobb megoldást tartsuk szem előtt, mert hosszú távon milliókat tesznek ki a különbségek. És szerintem nem szerencsés akár fél millió forinttól is megszabadítani magunkat.

2016. máj. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!