Megéri a hitelkártya?

Figyelt kérdés

Átlagos fizetésem van, de egyelőre jól kijövök belőle, így sosem gondolkodtam személyi kölcsönön, hitelkártyán stb. Viszont most kaptam a bankomtól (OTP) egy hitelkártyát, amit csak aktiválnom kell és már használhatom is.

Több helyen olvastam, hogy ha ésszel használjuk a hitelkártyát, akkor nagyon megéri. Viszont erre azt írják, hogy éves szinten max. 30 000Ft lehet a visszatérítés. Ebből lejön gondolom az éves kártyadíj, meg elvileg van valami havi adminisztációs díj is. Ezeket figyelembe véve nekem nem tűnik olyan nagy üzletnek számomra. Vagy csak én látom rosszul?



2016. máj. 29. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Magánszemélyként sosem érdemes hitelt felvenni. Még egy ilyen ártatlan kártyácska esetében sem. Egyszerűen felkorbácsolják a vágyaidat. Olyan dolgokra költenéd el, amire nincs igazán szükséged. Az meg ugye nem életszerű, hogy már kenyérre sincs pénzed, és azért kell a hitelkártya. Tehát jól gondold meg, mert a banknak sosem az a fontos, hogy Te jól járj. A bank is csak egy üzleti vállalkozás, ami profitot akar termelni belőled. Ha hagyod.
2016. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is így gondolom, mármint, hogy


ha van elég pénzem - minek hitel

ha nincs elég pénzem - miből fizetem vissza


Csak azokat a véleményeket nem értem, akik szerint a "sok" visszatérítés miatt megéri a hitelkártya az olyannak, aki egyébként bőven vissza tudja fizetni időre a felvett összeget.

2016. máj. 29. 12:19
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem megéri. Gondolom, amex blue kártyát küldtek, nekem is ilyen van, tavaly igényeltem. Van költsége, mert a kártyát ki kell fizetni (bár az első éves kártyadíjat el szokták engedni), plusz csoportos beszedési megbízással megy rá a havi minimum összeg, és erről értesítő smst kapsz, aminek díja van. Viszont szumma kevesebb a díj, mint a visszatérítés. Emellett nagyon jól tud jönni, amikor karácsony előtt megjelenik a plusz összeg a számládon. Amíg minden hónapban a teljes összeget visszafizeted, addig jól jársz vele.


Az viszont tény, hogy ha nem fizeted vissza időben, akkor olyan kamatot raknak rá, mint semmi másra, évi 40% körül mozog. Tehát akkor és úgy érdemes használni, hogy mindig legyen fedezeted a teljes visszafizetendő összeg rendezésére. Elég trükkösek amúgy az otp-nél, mert a fizud háromszorosát is felveheted, amit nyilván nem tudsz minden hónapban visszafizetni. Ha használod, akkor érdemes első lépésként annyira csökkenteni teljes hitelkeretet, hogy azt biztos át tudd utalni rá havonta.

Ja és kp-t ne vegyél fel róla. Lehet, csak több mint ezer Ft a tranzakciós díj, plusz a felvett kp-ra akkor is megy a 40% kamat, ha időben visszafizeted.

2016. máj. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Gondolom Amex Blue. 1% a visszatérítés. Jó, most akció van, így több, de az alap az 1%. Azaz a 30000 visszatérítéshez 3 millát kell költened (vásárolnod) kártyával. Havi 250 000-et. Kerül is valamennyibe, ha nem akciós (most van arra is), akkor kb 7-8000Ft az éves díja (kártya, számlaveztés, havi beszedés, értesítések, stb). Tehát alaphangon is évente 700 ezret kéne költeni (havi 60) és akkor vagy nullán. Jó, most akciós, sokkal kevesebb is elég, meg hamarabb jön vissza.


Tehát: ha sokat vásárolsz kártyával (sok helyen számlát is fizethetsz vele), akkor megéri, de csak és kizárólag akkor, ha figyelsz. És csak akkor, ha mindig időben visszafizeted a költésedet. Erre 15-45 napod van.

2016. máj. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most láttam a válaszod, hadd írjak összegeket. Mi ketten használjuk a párommal, 300-350 között mozog a fizunk. 250 a kártya. Ez az a havi összeg, aminek az elköltésével megkapod a max. visszatérítést. Lényegében annyi történik, hogy amit csak lehet, erről fizetünk, zárás után meg átutaljuk, amit költöttünk.

Ahogy előttem is írták, 700e körüli költéssel vagy nullán. Ez három hónap, onnantól pluszos a dolog. De nem is ez az, ami miatt megéri, hanem inkább azért, mert egy évben egyszer kapod vissza, ráadásul jó időzítéssel. Meggazdagodni persze nem ebből fogsz :D

2016. máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A hitelkártya annak jó, akinek __időben__ eltérően vannak költségei. Nem mennyiségben, tehát nem költhetsz többet hosszú távon mint amennyi a bevételed. De ha mondjuk mindig hó elején vannak nagyobb költségeid, és mondjuk a fizetésed meg csak 15.-én jön akkor jó hogy a hitelkeretedből mehet a kifizetés hó elején.
2016. máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, jól gondoltátok, Amex Blue.


Én is hasonlóképpen számoltam, hogy 3 millió költés kell ahhoz, hogy a maximális visszatérítést megkapjam. De én nem keresek annyit egy évben, nemhogy annyit költsek csak kártyával. :D Az én költési szokásaimmal kb. nullán lennék, így viszont nem látom az értelmét.

2016. máj. 29. 14:01
 8/9 anonim ***** válasza:
A hitelkártya életveszélyes! Amint írtad anyagi gondjaid nincsenek. A visszatérítés csak mézesmadzag. Amint az előzők írták, a 30000 Ft visszatérítéshez iszonyat forgalmat kell bonyolítani, és mindig mindent időre vissza kell fizetni! Ha valami nagyobb vásárlásra, beruházásra készülsz, a személyi kölcsön vagy az áruhitel is jobb mint a hitelkártya. Személyi kölcsönt, áruhitelt normális helyen 20-25% THM-el kapsz, a hitelkártyák kamata viszont évi 30-40 % között mozog!
2016. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

"A hitelkártya életveszélyes! "

"a 30000 Ft visszatérítéshez iszonyat forgalmat kell bonyolítani"


A 30000 a maximum, és azért sokaknak nem probléma havi 250e-t költeni. Nyilván ez is épp annak éri meg a legjobban, akinek amúgy csepp a tengerbe, dehát mindig is úgy volt, hogy pénzt csak pénzből lehet csinálni... Havi kb 70000-es költéstől már pluszos vagy. Persze minimálbérből figyelve az is elérhetetlen lehet.


"és mindig mindent időre vissza kell fizetni!"


Erre annyira nem is olyan nehéz feladat. Egyrészt mert lehet kérni rá csoportos beszedést, és akkor még dolgod sincs vele. Másrészt kapsz róla SMS-t, hogy na most van zárás, ennyivel jössz ennyi időn belül. Átutalni meg pillanatok kérdése a mai világban. Akár telóról is, fél perc sincs.


Mégegyszer: felelős embereknek való a hitelkártya, akik sokat vásárolnak kártyával. Nem ebből fognak meggazdagodni, de kereshetnek vele egy kis pénzt. Nem való viszont szétszórt, keveset kereső és készpénzmániás embereknek (akár egyetlen meglévő tulajdonság esetén sem).

2016. jún. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!