Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTPnél van 6880forint tartozás...

David224 kérdése:

OTPnél van 6880forint tartozásom többi lent? Behajtócég

Figyelt kérdés
szóval felhívtak hogy ennyi a tartózásom, és már megszüntették a fiókomat keddig kaptam haladékot hogy kifizessem vagy pedig behajtókat küldenek ezt megtehetik? vagy mi ez? ennyi pénzért? lol

2016. jún. 10. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Naná hogy még. Sőt. Kapaszkodj, ha nem fizeted ki, ennek kB A tizszeresevel fog indulni a behajtás. Az ugyanis nem ingyenes. Mindenféle költséget hozzá adnak és azt neked kell kifizetni. De ha szerinted vicces tartozni bárkinek is, akkor hagyd, ne fizesd ki.
2016. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akármennyi is a tartozás, a tartozást meg kell fizetni!!!

És igen, valószínű, hogy az eredeti szerződés benne van, hogy a tartozást ha nem fizeted önként, akár a tulajdonodban levő ingatlanra is ráterhelik, mindegy az összeg nagysága!

2016. jún. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ez neked csak "ennyi pénzért? lol" - akkor miért nem fizeted ki, ikszdé?
2016. jún. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az OTP-nek van egy követeléskezelő cége, az OTP Faktoring ( [link] először ennek adják át, ezek felszólítanak ismételten a fizetésre, (fizetési meghagyás, de ekkor már lehet, hogy a követeléskezelő cég munkadíjával növelt összeggel, ezt nem tudom pontosan), majd ha ezek után sem fizetsz, akkor átadják a végrehajtóknak és azok nem viccelnek: zárolják a számládat, ha nincs, kijönnek foglalni, csak akkor már sokkal, de sokkal nagyobb összeget kell kifizetned.

Én a helyedben nem viccelnék ezzel, mert úgyis Neked kell a végén többet fizetned.


Édesanyám elhunyt, nem volt pénzem eltemetni, önkormányzati "szociális" temetés volt, amiről később kiderült, hogy 65 ezer ft-ot kell fizetnem. Mivel csont egyedül neveltem a gyerekemet, továbbra sem volt ennyi pénzem, erre átadták végrehajtónak és a végén 110 ezret követeltek, ami miatt kis híján a 10 milliós lakásra is rátették a kezüket, amiben laktunk (pedig volt vidéki telek is), majd nagy nehezen megegyeztem velük havi 10 ezres részletfizetésben.

2016. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
66%
A behajtónak már nem 6880Ft-tal fogsz tartozni, hanem minimum 40-50 ezerrel... Igen, ennyi pénzért is. Kevesebbért is.
2016. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdés inkább az, hogy eddig miért nem fizetted ki a tartozásod?


És igen, ha egy bizonyos ideig nem fizetsz, akkor fizetési meghagyást indítanak ellened, amitől még többre fog emelkedni a tartozásod, mert annak minden költségét rád terhelik. Ha ezt teszik, akkor ha valahol megtalálják a pénzed, pl. egy másik banknál a bankszámládon, akkor onnan átutalják a tartozásod az OTP-nek, vagy pl. megtudják, hogy hol dolgozol és akkor a fizetésedből levonnak annyit, amennyiből kitudják fizetni a tartozásaid.

Ha semmit nem találnának, akkor pedig végrehajtásra adják, ami megint csak több költséggel jár.

2016. jún. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!