Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinek jár vissza a kamatkülönb...

Kinek jár vissza a kamatkülönbözet?

Figyelt kérdés
2006 ban az akkor még férjemmel vettünk fel hitelt a ház felújítására. A ház az én és az anyukám nevén van. A férjem nevére került a hitel a ház pedig fedezet volt. A felújítás megtörtént. 3 évvel később pedig elváltunk. Vagyonmegosztás nem volt. Ő vitte a hiteles autót nekem maradt a házhitel. 2011-ben eladtam a házat és végtörlesztettem a hitelt. Most járna vissza kamatkülönbözet kb 450ezer ft. A Bank jogtalanul számolt fel több kamatot. De mivel a hitel az exem nevén van én nem jutok hozzá. A bank csak neki fizetne. Én ugy érzem ez az összeg engem illet. Az exem külföldön él és nem jön el velem a közjegyzőhöz hogy lemondjon a pénzről vagy hogy engem meghatalmazzon hogy felvehessem. Mit tudok tenni ilyenkor?

2016. jún. 24. 19:40
 1/4 anonim válasza:

Fordulj ügyvédhez, máskülönben a bank sosem fog fizetni neked


Amúgy amikor válás volt és te kaptad a hitelt, akkor nem szerződtél át a bankkal, hogy te legyél az adós?

2016. jún. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez a baj, hogy nem írattuk át a hitelt. A bank nem tudja hogy mi hivatalosan elváltunk mert nem jelentettük be.
2016. jún. 25. 09:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez így elég kaotikus.

Egyáltalán hogy ment bele a férjed ilyenbe?


A ház a tiéd, az ő nevén van a hitel, már ez régen rossz, de a válás után is ő marad az adós, úgy, hogy a házat már nem is használja.

Én bele nem mentem volna az biztos.


Vagyonmegosztást hogy hogy nem csináltatok? Főleg ilyen bonyolult vagyoni helyzetben.


A visszatérítés annak jár aki az adós volt. A férjed volt az adós, tehát neki jár.

Jogilag neki jár vissza. Ezt nyilván te sem vitatod.


"Morálisan" annak jár vissza aki törlesztett az évek során. Ha az egyedül te voltál, aki tiéd az egész.

Ha közösen, akkor arányosan megosztva. Pl. 79%-ban te fizetted a hitelt, akkor a visszatérítés 79%-a jár neked.


De azt sem értem, hogy ez csak most derült ki? Az elszámolás már régen megtörtént.



A volt férjed mit nem akar?

Odaadni azt ami neked "jár" vagy hazajönni Magyarországra az ügy miatt.

Az utóbbi esetet megértheted. Munkája van kint, időt szakítani sem biztos, hogy könnyű és pénzbe kerül hazarepülni, majd vissza.


Azt javaslom, hogy menj ki te hozzá és menjetek el együtt a konzulátusra. A konzul előtt tett nyilatkozatok egyenértékűek a magyarországi közjegyzőnél tett nyilatkozatokkal.

Távolról, levélben természetesen nem lehet elintézni.


Megoldás még az is, hogy ha ő jön haza Magyarországra, akkor álld minden költségét, hiszen a te érdekedben jön.



Úgy érzed, hogy az összeg téged illet.

Ne haragudj, de önérzeted, elvárásaid vannak, a jogra, szerződésekre meg nagy ívben teszel, mert hát mi az mégis?


Az a baj, hogy nem írattátok át a hitelt - ezt írtad.


Egy hitelt nem lehet csak úgy átíratni. Ha te át akarod vállalni, a bank elvégzi az ügyfélminősítést, hitelbírálatot és HA azt állapítja meg, hogy alkalmas vagy arra, hogy átvállald a hitelét, akkor engedélyezi.

Közjegyzői díj, minden egyéb költség természetesen téged terhel.


Amikor ezt meg kellett volna tenni, miért nem törekedtél?

Nyilván nem tetszett volna, hogy a kötelem veled szemben áll fenn, kényelmes volt így.

Most amikor meg előnyét élveznéd, úgy írod az "átíratást" mintha valami kis formaság volna, sőt mi több te tettél szívességet, hogy nem vállaltad át.

Hát nagyon nem így van.

Egyáltalán hitelképes lettél volna?



Nem kell megsértődnöd, de szerintem sok embert taszít ez a hozzáállás.

És ne gondolod, hogy ellened vagyok (főleg így ismeretlenül), mert éppen én írtam, hogy morálisan neked jár az egész vagy az arányos része és én is azt mondom, hogy ne hagyd rá!

Én sem tenném.


Az természetes, hogy neked kell utána menned és nem másra hárítani a vesződséget illetve költséget ami ezzel jár.

2016. jún. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem akartam vagyonmegosztást, mert akkor még nekem kellett volna őt kifizetnem. A felújítás után járt volna neki pénz,mert hozzá is építettünk a házhoz...tehát értéknövelés történt. Ő meg 2 táska ruhájával meg az autóval távozott. Hazajön a nyári kapcsolattartásra a lányait elviszi 3 napra de ezt hétvégére szervezte. Így biztos nem jön el közjegyzőhöz sem. Morálisan igen úgy érzem hogy engem és az anyámat illeti ez a pénz.
2016. jún. 28. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!