Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarék (lakáskassza,...

Lakástakarék (lakáskassza, LTP) pénztár számla megosztásával emelhető az EBKM? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél felmerült, hogy a kiszamolo pont hu szerint csak a legrövidebbet érdemes kötni (4 éves, 20.000-es) a magasabb EBKM miatt. Én is ezzel értek egyet, de az egyik fullkretén kommentelő kötötte az ebet a karóhoz, hogy a hosszabb is megéri, mert (idézem):

"Az a probléma, hogy a kiszámoló ellátott az ebkm-ig, csak matekozik, de a jelek szerint lövése nincs a törvény adta lehetőségekről.

A számla megosztható. Megnyitod az optimális futamidejűt, fixálod a törvényi feltételeket, négy év után megosztod a számlát, felveszed álltámmal, ami addig összejött. Megosztás után pedig ott marad egy számla, ami technikailag 4 éve már fut, teszed rá tovább a pénzt, majd onnantól akár évente ki tudsz venni álltám jogosult összegez. Igencsak megdobja az ebkm-et is. És ez az, amivel a kiszámoló következetesen nem számol."


Ezt nem volt hajlandó jobban kifejteni, de legalább lehülyézett mindannyiunkat és felszólóított, hoyg gondolkozzunk már...


Segítene valaki, hogy mire gondolhatott? A megosztásnak utána néztem, de nem értem, hogyan emelné az EBKM-et... ?


Köszönöm



2016. jún. 29. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igaza van a kommentelőnek, bár én is nagyon szeretem a kiszámoló blogot:)

A megosztást akár évente megteheted, ha van szabad adószám a családban, ekkor a 4. évtől akár évente felmondhatod a régi szerződést, így akár 30% fölötti EBKM is elérhető, hiszen minden évben realizálni tudod a 30% állami támogatást.


Szeretnéd tudni, ezt miért nem fejti ki neked senki bővebben.


A pénzintézetnek ez pluszmunka, nekik nem éri meg ezzel foglalkozni, mint ahogy az ügynököknek sem, mert a megosztással sokkal kisebb a jutalékuk, mint egy új szerződéssel.

2016. jún. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de továbbra sem értem. Nézzünk egy knokrét példát:

Van 4 szabad adószám a családban. Indítottam rá 4 db 20-asat, 45 hónapra.

Amikor ez lejár, megosztom a 4-et.. de kivel? Mind a 4 szabad adószám fel van használva. Vagy kettőt megszűntetek, és a kettőt megosztom? És onnantól évente felhasználhatom lakáscélra?

Valaki írna egy konkrét példát? Köszönöm.

2016. jún. 29. 12:42
 3/13 anonim ***** válasza:
A megosztást így csak akkor tudod megoldani, ha van még szabad adószám a családodban a már lefoglalt 4 adószám fölött is.
2016. jún. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja igen, ha kettőt megszüntetsz 4 év múlva, arra már megoszthatod a másik kettőt és akár évente eljátszhatsz ezzel a módszerrel.
2016. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ennyit a "full kretén" kommentelőről...
2016. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Még annyit, aztán befejezem: Ellenben nem nagyon reklámozod a pikírt, lekezelő stílusodat, a " három napja láttam először ltp-t, tehát nagyon értek hozzá" hozzáállásodat, a flegma megjegyzésedet az "ügynökökről". Ennek köszönheted, hogy nem foglalkoztam veled. Ha valamit nem tudsz, az nem bűn. De a legkevesebb, hogy kellő alázatot tanúsítasz, ha segítségre van szükséged. Boldogult fundamentás koromban az ilyen nyegleókra kívülről vágtam rá az ajtót. De csak azért, mert annyira a jutalék érdekelt...
2016. jún. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
2016. jún. 30. 07:04
 8/13 anonim ***** válasza:
15%

Igen, én dobattam ki a szemétre való hozzászólásodat és -most elrontom a kedved, nem lesz értelme árulkodnod- igen, én írtam neked azt a nem túl szalonképes üzenetet.

Remélem senki nem fog segíteni neked, mert aki ilyen menyét, az nem érdemli meg.

2016. jún. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is tudom a választ, akár segíthetnék is. De nem fogok. Olvasva az előzményeket, tényleg nem érdemled meg.
2016. jún. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szóval utána jártam, remélem segítek másoknak is:

A fenti válaszadónak igaza van (nem a fullkretén!), megosztáskor természetesen kell egy szabad adószám is.

Amíg él ez a kiskapu, addig jó ötletnek tűnik tényleg, persze emiatt felesleges 4 évnél hosszabbat kötni (utalva a linkelt beszélgetésre is), viszont a szerződéses összeget a MÁSODIK megosztásnál emelni kell, aminek a mósodításon kívül az emelt összeg 1%-a a költsége (ha nagyobbal kötjük eleve, akkor ott fizetjük meg ezt a költséget, ha meg ott elengedik a nyitási díjat, az legyen gyanús... -> alacsonyabb EBKM, tehát nem érdemes).


Továbbra is a Fix 4-esé a legmagasabb EBKM (13,59%), és a feltétele is vállalható (nem kell számlavezetés, semmi, csak 1 db hitelkártya nyitás 30 napon belül, amit azonnal meg is lehet szüntetni, olcsón megvan).


Köszönöm a segítséget.

2016. jún. 30. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!