Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vállalkozói számlámról saját...

Vállalkozói számlámról saját lakosságota utalás?

Figyelt kérdés
Szeretném hasznosítani a vállalkozásomból befolyt (jobban mondva, hatalmas díjak után megmaradt) bevételt. Már az is megdöbbentett, hogy másfél millió saját részemre történő átutalása után 27 ezret fizetek (bankon belül), de most még felmerült, hogy ezzel adóznom is kell! Mi van? Nem adóztam már le? Remélem, hatalmas butaságot mondtak ezzel. Vagy lehetséges volna, hogy igaz? Köszönöm a válaszokat.
2016. aug. 3. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Igaz és ezt úgy hívják, hogy vállalkozói kivét.
2016. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy adóznod kell. A pénz a társaságé, ha kiveszed, osztalékadót, társasági adót és eho-t kell fizetni.

Sosem hallottál még ilyesmiről?


Ráadásul ez nem is ilyen egyszerű. Még ha egyedüli tulajdonos is vagy, akkor is formális határozatot kell hoznod az osztalékelőleg kifizetéséről a Ptk. alapján, és vállalnod kell, hogy amennyiben később kiderül, hogy nincs rá fedezet (mert ugye az év végi mérlegben látszik majd rendesen), akkor visszafizeted.

2016. aug. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, azt hittem, cég. De ha vállalkozó vagy, akkor is hasonló a dolog, igen.
2016. aug. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
KATA-s egyéni vállalkozó vagyok
2016. aug. 3. 12:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért nem ezzel kezdted? (első vagyok, "imádom", mikor feleslegesen járatják az embert :-( )

KATA-snak nincs vállalkozói kivét - azt szabadon felhasználhatod. De csak akkor , ha az éves bevételed nem haladja meg a 6 millió ft-ot.

2016. aug. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1,5 vagyok: KATA-snak nem is kötelező a vállalkozói számla vezetése - megspórolhattad volna a 27 ezret is.
2016. aug. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajnos köteleztek a számlára. Ráadásul a bank első évben túlszámlázott :(

2016. aug. 3. 12:19
 8/10 anonim ***** válasza:

KATA-snak tényleg nem kell fizetni semmit, de ha már kérdezel, akkor tehetnéd normálisan is, rögtön a megfelelő adatokkal...


Annyi a lényeg, hogy vezess bevételi nyilvántartást, és az IPA-hoz - ha olyan megoldást választottál - azt add majd be. A havi 50.000,- Ft-ot legyen meg adóra, a többit szabadon kiveheted. (Persze IPA is kell, arra is maradjon.)

2016. aug. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. aug. 3. 12:22
 10/10 xswerdy ***** válasza:

Ki kötelezett vállalkozói számla nyitására?


Ha KATÁs vagy, gondolom, ÁFA mentes is (elvileg nem jár együtt feltétlenül, de nem jellemző). Akkor pedig nem kell külön vállalkozói számlát vezetned.

2016. aug. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!