Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi az esély, hogy visszaka...

Mennyi az esély, hogy visszakapom az elnyelt kártyámat?

Figyelt kérdés
Ma történt, hogy az OTP bankfióki ATM-je elnyelte a kártyámat, nem tudom, mi történt, két éve használom, de ilyen még nem fordult elő. Miután behelyeztem, nem a kód beírását adta ki, hanem jött egy hiba, hogy nem tudja beolvasni, próbáljam újra, aztán 2 másodperc múlva kiírta, hogy behelyezzem be a kártyát, viszont azt nem adta ki. Vártam ott néhány percet, de semmi. Aztán berohamtam, ott szóltam egy ügyintézőnek, aki felhívta a központot, letiltották a kártyát, és azt mondták, hogy 2 hét múlva értesítenek, ha meglesz. De mi van, ha kiadja valakinek, az meg zsebreteszi? Van rá esély, hogy visszakapom, vagy jobb lenne újat igényelni? Nem volt se hibás, se lejárt, ezért se értem.
2016. aug. 9. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:

"De mi van, ha kiadja valakinek, az meg zsebreteszi?"


Te magad írtad, hogy


"letiltották a kártyát"


Tehát semmi baj nem lesz.

2016. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Letiltották, de mi a garancia rá, hogy ilyen esetben az az illető leadja? Használni nem tudja, de attól még elrakhatja.
2016. aug. 9. 20:50
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Ezt a kártyát letiltották, nem kapod vissza. Új kártya készül, ez tart két hétig.
2016. aug. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az ATM-be nem nyúlhat bele "akárki". Amikor ürítik, a kártyádat megsemmisítik és adnak újat helyette. Addig a bankban vehetsz fel pénzt, ha van a számládon .
2016. aug. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amikor a központot felhívták, adtak egy jelszót, hogy ha megkerül és bemegyek érte, azzal fogják újra aktiválni. Nem azt mondták, hogy újat kapok. De annyira pánikba estem, hogy már nem emlékszem, miket mondott pontosan.
2016. aug. 9. 21:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Letiltották, senki sem tudja használni. Amúgy is ott van a rendszerben, hogy a kártyabirtokos elvesztette, ha valaki használná, mielőtt visszakapod, be kéne kapcsolni a riasztónak a központban, hogy valami nem stimmel. Ha valami isteni csoda folytán mégis átverné valaki a rendszert, és használná, akkor meg visszakéred a banktól a pénzt. Vissza fogja adni az utolsó fillérig, ne aggódj.
2016. aug. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy megy ez pontosan, de az este beléptem a számlámra, viszont ott nem jelezte, hogy le van tiltva, sőt, a limitmódosítások mellett kiadta a letiltás lehetőséget. Most már kicsit nyugodtabb vagyok, jobb lesz, ha megint bemegyek és rákérdezek, hogy most mi van a kártyával.


A pánikom meg érthető, több százezer van rajta, amit az egyetemre gyűjtöttem az elmúlt 2 évben, úgy gondoltam, jobb, mintha otthon tárolnám. És mivel szeptember legelején el is költözöm, nem tudok érte bármikor hazaugrani, ha úgy adódik, hogy addigra se kapom meg.

2016. aug. 10. 08:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne pánikolj, a kártyakibocsátó bank dolga, hogy megőrizze a pénzt a számládon, gondoskodjék arról, hogy ne élhessenek vissza a kártyáddal. Hány ügyfele lenne egy banknak, ha ilyen könnyen lehetne lopkodni pénzt az ügyfelek számlájáról? Gondolj már ebbe bele!


Te megtetted a tőled elvárható gondossággal, hogy jelezted, nincs nálad a kártya, elnyelte egy ATM, innentől a bank felelőssége, hogy a pénzed biztonságban tartsa. Annyira sok pénz meg nem lehet a számládon, hogy az OTP-t megrendítse a kártalanítás, bármi is történik. De nem fog történni semmi.

2016. aug. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyilván azért látod letilthatóként azaz nincs tiltva, mert csak ideiglenesen van zárolva.


Hogy miért nyelte el nem lehet tudni.

Az mindig a kibocsátó bankon (nagyobbrészt) illetve az ATM-t üzemeltetőn múlik, hogy a kártyát visszakaphatja-e az ügyfél vagy megsemmisítik.


Ha valaki illetéktelen meg is szerezné, semmit sem érne vele, mert (ideiglenesen) letiltott kártyát nem lehet használni.


Az OTP ezesetben úgy látszik úgy jár el, hogy nem tiltja automatikusan véglegesen (te sem kérted), hanem visszaadja később.


Az Erste pl. nem ezt a gyakorlatot követi, azt ismerem jobban.


Aggódnod nincs miért, max, azért, hogy addig nem lesz kártyád. Mondjuk ez is épp elég rossz.

2016. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tegnap délután bementem, addigra sikerült kicsit lehiggadnom. Beszéltem egy másik ügyintézővel, mint kiderült, az előző nem értett hozzá, még elég kezdő volt ott. Nem tiltották, csak blokkolták, mert azért nem kell fizetnem, de így a kártya se használható, ha mégis hozzájutna valakihez. Ezért jelezte nálam aktívnak a rendszer. Az is kiderült, hogy nincs olyan, hogy egy bennragadt kártyát kiadjon másnak, az csak akkor kerül elő, ha ürítés-töltés van az ATM-ben, de ki tudja, mikor lesz megint. Én onnantól számítva legalább 2 hét, de ilyenkor 3 is lehet, mire visszaküldik a bankfiókba. Fél év múlva úgyis lejárt volna, szóval inkább igényeltem újat, azt nagy valószínűséggel hamarabb meg is kapom, mint ezt a bevont kártyát, mert azt csak kinyomtatják és küldik, nem szórakoznak vele, hogy most mi volt a baj. Nekem viszont most tényleg sürgős, mert 3 hét múlva elköltözöm, és ha máshova kell átkérni a kártyát, miután megjön, az még több idő.
2016. aug. 11. 02:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!