Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ugye valahogy kérvényezhetem...

Ugye valahogy kérvényezhetem bírósági úton vagy valahogy hogy az 50 %-át ne tudják tiltani?

Figyelt kérdés

Mert sajnos 2 hitelem is volt van amit nem tudok fizetni és sajna úgy hallottam hogy 2 vagy annál több tartozás esetén 50%kot is tilthatnak!

Viszont 3 kiskorú gyereket nevelek egyedül,és félek mi lesz ha ez így fog történni!!

Aki tud esetleg segíteni akármilyen ötlettel tanáccsal kérem irjon priviben!

Köszönöm szépen előre is


2016. aug. 15. 21:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

"Viszont 3 kiskorú gyereket nevelek egyedül,és félek mi lesz ha ez így fog történni!! "


Erre akkor gondoltál volna, mikor felvetted a hiteleket. Most, akármilyen nehéz is, viseld a felelőtlen tetteid következményeit.

2016. aug. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Mindkét tartozásnál fel kell venned a kapcsolatot a behajtóval és részletfizetést kérni.
2016. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

És ezt akkor is meg tudom tenni ha elkezdek dolgozni?

Hogy állapodjunk meg valamiben csak ne tiltsanak!!

2016. aug. 15. 22:41
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Tiltani akkor tiltanak, ha nem fizettel. A törvény szerint két vagy több tartozás esetén a jövedelem 50%a vonható. Nem leszel kivétel azért, mert 3 gyereked van. Ami segíthet, az az, hogy gyesbol, csaladipotlekbol illetve gyermektartasdijbol nem vonhatnak csak speciális esetben, így csak majd a munkabérfele lesz levonva
2016. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen és hogy tartom el a gyerekeimet meg a lakást??

Biztos hogy ki lehet valahogy kerülni ?

Akkor feketén dolgozom pont!!

2016. aug. 15. 22:55
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Jó ötlet. Dolgozz feketén. Addig is gyűlik a tartozás, majd elarverezik a lakást, a gyerekek még mehetnek állami gondozasba. Épeszű ember előre gondolkodik és mielőtt oda jutna, hogy nem tud fizetni, érdeklődik a hitelezonel, hogy mi a megoldás.
2016. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Meneküljetek Dél-Amerikába.
2016. aug. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

6,és 7 válaszoló nagyon hülye vagy!!


Mondom hogy nincs a nevemen semmi ezt nem lehet megérteni??

De most már tényleg normális és értelmes választ szeretnék!!😉

2016. aug. 15. 23:14
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

ma 22:41

A fizetést nem úszod meg. Biztosan kaptál a tiltás előtt levelet mindkét helyről. Azon rajta van a neve, telefonszáma annak, akinél az ügyed van. felhívod, megbeszélsz egy időpontot és ott talán sikerül megoldást találni a kisebb részletek fizetésére. Általában belemennek.

De fizetned mindenképpen kell.

2016. aug. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem mennek bele!!

Irtam emailt hogy max 10.000ft tudok biztonsággal fizetni!!erre ők a tartozás olyan magas hogy nem engedélyezhetik!!

Gondoltam magamba menjetek az anyátokba nem az a lényeg hogy fizessek??

Így magamtól havi 1000ft fizetek aztán ha dolgozom hátha nem tilthatnak mivel fizetek!!

Vagyis fizetési hajlandóságot mutatok!!

Mert ezt tanácsolták többen ha fizetek tök mind 1 mennyit az jó!!

Amúgy 1.500.000ft van szó

2016. aug. 16. 04:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!